fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Ayantaş, Fuar Alanı İhale Tarihini Açıkladı

Ayantaş, Fuar Alanı İhale Tarihini Açıkladı

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara’da yayın yapan yerel gazete temsilcileri ile bir araya geldi. Basın mensupları ile yapılan toplantının ardından Ayantaş, gazetecilere ilçeyi gezdirerek, gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Akyurt Belediye Binasında Ankara’nın dört bir yanından gelen yerel gazetecilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş belediyenin çalışmaları ve gerçekleşitirilen projeler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanlığı görevine gelmesinden itibaren yapılan çalışmaları gazetecilere aktaran Ayantaş, Akyurt Belediyesinin ekonomik anlamda en güçlü belediyeler arasında yer aldığını ifade etti. Ayantaş, “Ben belediye başkanı olduğumda Akyurt Belediyesi’nin bütçesi 2 milyon liraydı, hemen yanı başımızda bulunan Kalecik Belediyesi’nin ise 2 milyon 600 bin lira bütçesi vardı. Biz geride başlamıştık, belediyemizin kasasında 100 bin lira parası vardı, 500 bin lira ise borcumuz vardı. Şu an Akyurt Belediyesi ekonomik anlamda en güçlü belediyelerden bir tanesidir. Şu anda kendi yatırımlarımızı kendimiz yapıyoruz, hiçbir kamu kurum ve kuruluşa borcu olmayan ve kasasında da parası bulunan bir belediyeyiz.” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE DAHA ÖNCE İMAR YAPILMASAYDI”
Akyurt İlçe merkezinde daha önce gerçekleştirilen imar çalışmasının tarlaları ve evleri kurtarmak için yapıldığını belirten Ayantaş, “Akyurt’ta kamu binası yoktu, kamu hizmet binalarını ilçemize inşaa ettik. Hem Büyükşehir Belediyemizin hem de hükümetimizin vermiş olduğu katkılarla ilçemize yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Belediye başkanı olduğumda parkı bile olmayan bir ilçeydik, şimdi 62 tane parkımız var. Ankara’da kişi başına en fazla yeşil alan düşen belediyeyiz, 500 bin civarında ağaç dikimi yapıldı. Benden önce imar çalışması yapılmıştı, keşke yapılmasaydı. Gerçekten çok kötü bir imar çalışması vardı. Adeta tarlaları ve evleri kurtarma operasyonu ile bir çalışma yapılmış. Bazı bölgelerde imar tadilatları yaptık. Çarşı merkezinde yapmış olduğumuz imar tadilatları ile bir rahatlama sağladık. Beyazıt Mahallesi’nde de önümüzdeki günlerde ya kentsel dönüşüm ya da yerinde dönüşüm çalışması yapılacak.

OTONOMİ YAŞAM MERKEZİ OLACAK
Otonomi yönetimi güzel bir proje ortaya çıkardı. Yanına bir avm yapılması planlanıyor, yine bizim ayırdığımız alanda rekreasyon çalışmaları yapılacak. Otonomi’de vatandaşlar hem araç alım-satım işlerini yürütebilecek hem de avm ve piknik alanından da yararlanabilecekler. Otonomi bir yaşam merkezi haline dönüşecek.

HASTANE İNŞAATI BAŞLACAYAK
Eylül-Ekim ayları içerisinde köprülü kavşağın karşısında Akyurt Devlet Hastanesi yapımına başlayanacak. 20 bin metrekarelik bir alana inşaa edilecek. Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler ile yatırım programına aldırdık. Şu anda proje ihalesi yapıldı. 28 Şubat itibariyle proje ihalesini alan firmaya teslim edildi. 75 yataklı olarak proje adlandırıldı ancak 106 yataklı olarak yapılacak. Bu hastahanemiz Akyurt bölgemize, hem de Çankırı, Kalecik bölgemize hizmet verecek.” ifadelerini kullandı.

FUAR ALANI İHALESİ 30 MART’TA
Fuar alanı projesinde ihalenin 30 Mart tarihinde yapılacağını belirten Ayantaş, “Fuar alanı konusunda Pursaklar, Çubuk, Kalecik Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanımız, vekillerimiz, bakanlarımız ve Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizin ciddi katkıları oldu. Herkes Akyurt’ta bir temel atıldı, burada devam edilmesi gerekir dedi. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza da bu şekilde beyan edildi. Karar alındı, ihale ilanına çıkıldı, 30 Mart’ta ihaleye çıkılacak. 78 firma ihale için davet edildi.” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gültekin Ayantaş, toplantının ardından gazetecilerle Akyurt turuna çıktı. Belediye lojistik tesisleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün serası, şehir stadı, Seyyid Burhaneddin Camii, Şehitler Anıtı, mahalle konakları ve fuar alanı arazisini gazetecilere tanıttı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı