Aracı Şehirler Dünya Forumu, Kütahya deklarasyonu yayımlandı

Aracı Şehirler Dünya Forumu, Kütahya deklarasyonu yayımlandı

ABONE OL
Kasım 19, 2021 09:25
Aracı Şehirler Dünya Forumu, Kütahya deklarasyonu yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kütahya Belediyesinin ev sahipliğinde, 5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen UCLG 2. Aracı Şehirler Forumu’nun Kütahya Deklarasyonu yayımlandı.

KÜTAHYA(İGFA)- Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) tarafından, 5-8 Ekim tarihleri arasında yapılan Aracı Şehirler Dünya Forumu’nun ikincisi düzenlenmişti. 

“Dirençli Bir Gelecek İçin Yaşam Sistemleri” teması altında gerçekleştirilen Forum’un çıktısı olarak hazırlanan Kütahya Deklarasyonu ise UCLG tarafından ilan edildi.

İlki 2018 yılında Fas’ın Şafşavan şehrinde gerçekleştirilen Birinci Aracı Şehirler Dünya Forumu’nun sonuç belgesi mahiyetinde olan Şafşavan Deklarasyonu, bu gündeme yönelik bir farkındalığın oluşmasına odaklanmaktaydı.

Gelinen aşamada Kütahya Deklarasyonu ise aracı şehirleri, eylem odaklı bir gündem içerisinde tutuyor. Deklarasyon’da özellikle, COVID-19 sonrası kalkınma gündeminde bu şehirlerin potansiyeline yönelik dikkat çekici ayrıntılar yer alıyor.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.