fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5453
  %0,45
 • EURO
  8,9991
  %-0,19
 • ALTIN
  412,95
  %0,74
 • BIST
  1.542
  %0,26
Ankara’ya Ankaralı Milletvekili Adayı

Ankara’ya Ankaralı Milletvekili Adayı

24 Haziran’da yapılacak erken seçimde  AK Parti’den milletvekili olmak isteyenler için aday adaylığı başvuru süreci başlatılmasının ardından, Ankara’da milletvekili aday adaylıkları belli oluyor. Tanış Ankara Gazetesi İmtiyaz Sahibi Araştırmacı Gazeteci Sonnur Hakbilen, AK Parti Ankara milletvekili aday adayı oldu.

Ankara İl Başkanlığı’na gelerek aday adayı olan Hakbilen şu açıklamayı yaptı. “24 Haziran’dan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nda 2023 hedefine emin adımlarla yürüyecektir. Son 16 yılda devrim gibi nitelendirilecek çok önemli icraatlar imza atıldı. Önümüzdeki sürecin, geçen 16 yıldan daha önemli olacağını düşünüyorum. Süregelen durumun yerine daha güçlü, şeffaf, hesap verebilir, demokrat bir cumhuriyetin inşa sürecinin başlayacağını, bu çerçevede yeni anayasanın hayata geçmesine tanıklık etmek yerine, sürecin içinde olup görev almanın daha doğru olacağını düşündüm. Bu nedenle de elimi taşın altına koyup, bu mücadeleyi AK Parti içerisinde sürdürmek için yola çıktım.”

Hakbilen: Ankara’ya hizmet için aday oldum

Memleketine vefa borcunu ödemek için Ankara’dan aday adayı olmayı tercih ettiğini kaydeden Hakbilen, “Bana hiç kimse bir liste güvencesi vermedi. Kendimi teşkilata ve halka emanet ediyorum. Onların da bana sahip çıkacağını düşünüyorum. Eğer listede yerimizi alır veya almasak da fark etmez bu konudaki mücadelemiz devam edecek. Doğup büyüdüğüm topraklara vefa borcumu ödemek istedim. Allah nasip eder milletvekili olursam önce Ankaralılar için sonra ülkem için en iyi şekilde çalışacağım. 24 Haziran seçimleri ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

SONNUR HAKBİLEN KİMDİR?

Ankara’nın Haymana ilçesinde 1985 yılında dünyaya geldi. Lise eğitimini Mimar Sinan Lisesi’nde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Lisans eğitimine devam ettiği dönemde çalışma hayatına atılarak satış müdürlüğü yaptı.

2001 yılında AK Parti Yenimahalle Kurucu Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ile siyaset hayatına başladı.2002-2004 yılları arası Yenimahalle Gençlik Derneği Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu.2013 yılına kadar özel sektörde çalışma hayatına devam etti.

2014 yılında Tanış Ankara gazetesini kurarak yerel gazetecilikte Ankara’nın 25 ilçesinin sesi oldu2014-2015 yılları arasında Ankara Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcısı(Tanıtım Medya Birimi Başkanı) görevini ifa etti.

2015 yılında AK Parti Yenimahalle Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) Başkan Yardımcılığı ve Sonuç Alım Sistemi(SAS) Başkanı görevi yaptı.

2015 yılında Tanış Beypazarı gazetesi ile Beypazarı, Nallıhan, Güdül, Ayaş ilçelerinde en doğru ve en güncel haberciliği, TSPOR Dergisi ile de amatör sporlara ilgi çekmeyi hedefleyerek yayın hayatına devam ediyor.

2015-2016 yılları arasında Başkent Ankara Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı olarak, kadınları bilinçlendirme, toplumsal değerlere sahip çıkma, toplumda kadının yeri ve önemi konularında programlar organize ederek 400 kadına eğitimler verilmesine öncülük etti.

2018 yılında Ankara Valiliği İl Bağımlılık İle Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grubu Üyesi(Medya Temsilcisi) olarak bağımlılıklarla mücadelenin medyaya yansıyan olumlu olumsuz yönleri konusunda fikirler sunarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmekte.

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği üyesi. Anadolu Gönül Erleri Çevre Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi. Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği üyesi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı