fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4184
  %1,67
 • EURO
  10,1887
  %1,00
 • ALTIN
  496,17
  %1,44
 • BIST
  1.441
  %-0,25
ANKARA’NIN POTANSİYELİ ÇOK AMA SAHİBİ YOK

ANKARA’NIN POTANSİYELİ ÇOK AMA SAHİBİ YOK

Ankara’nın orta teknolojili kent olmayı başardığını ancak ileri teknolojili kent kategorisine girmesi gerektiğini belirten AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, “Kabinede de Ankara’nın güçlü temsilinden yanayız” dedi.

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Tekin Çelik, İstanbul’dan sonra en rekabetçi ikinci il konumundaki Ankara’nın orta düzey teknolojili bir sanayi havzası olmayı başardığını ancak ileri teknoloji aşamasına geçme konusunda sahip olduğu potansiyeli değerlendiremediğini söyledi.

Memur şehri Ankara’nın bir sanayi şehrine dönüştüğünü, kişi başına milli gelirinin de Türkiye ortalamasının üzerinde olmakla birlikte gerilediğini ifade eden Akyurt SİAD Başkanı Çelik, Ankara’nın kalkınma ve gelişmesine bütüncül bakılması bakılması gerektiğini söyledi. Sanayi gelişirken bazı alanlarda kan kaybı yaşandığını, dünyanın her yerinde başkentlerin çok özel konumu bulunduğunu ifade eden Çelik, dış hatlarda Ankara’dan direkt uçuşların hala birçok ülkeye yapılamadığına dikkat çekti. Bir başkent için başka üzücü göstergeler olduğuna da dikkat çeken Çelik, Başkent’e yakışır bir konser salonu olmamasını büyük bir eksiklik olarak değerlendirirken turistik tesislerdeki doluluk oranlarının arzulanan seviyelerin altında kaldığını, Ankara’da turistlerin kalış süresinin de ortalama bir gün olduğunu vurguladı.

Turistin geldiği gibi gittiğini ve para bırakmadığını ifade eden Çelik, kültür-sanat alanında da uluslar arası standartlarda bir konser salonunun bulunmamasını büyük bir eksiklik olarak nitelendiren Çelik, bankaların genel müdürlüklerinin İstanbul’a taşınmasının da Ankara için kan kaybı anlamına geldiğini anlattı. Başkent’in cazibesinin artırılması gereğine işaret eden Çelik, Akyurt fuar alanı inşaatının başladığı gibi kalmasını da eleştirdi. Kabinede başkent Ankara’dan seçilmiş bir milletvekilinin görev almasının da önemli olduğunu belirten Çelik, “Kabine değişiklikleri gündemde. Ankara’yı temsil eden bir vekilin illaki kabinede yeralması gerektiğine inanıyoruz. Ankara sahipsiz görüntüsü vermemeli” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı