fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4184
  %1,67
 • EURO
  10,1887
  %1,00
 • ALTIN
  496,17
  %1,44
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Ankara’nın müteahhiti kazanacak”

“Ankara’nın müteahhiti kazanacak”

Akyurtlu müteahhitler, İyi Parti Seçim Bürosunu ziyaret etti. Belediye Başkan Adayı Selami Ünür ile sohbet eden müteahhitler ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Mansur Yavaş ile de telefonda görüntülü olarak konuştular.

Akyurt’un müteahhit esnafı İyi Parti İlçe Seçim Bürosuna ziyarette bulundular. Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, projeleri ve çalışmaları hakkında müteahhitlere bilgi verdi.

ANKARA’DA KAZANDIĞIMIZI ANKARA’DA HARCAYACAĞIZ”

Görüntülü konuşma ile Akyurt’un müteahhitleri ile konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi’nin gelirinin Ankaralıların cebinden çıktığını ancak Ankara esnafının kazanamadığını söyledi. Yavaş, “Ankara’da kendi hemşehrilerimize, kendi esnafımıza yaptırabileceğimiz birçok iş var. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geliri siz hemşerilerimizin vergilerinden oluşuyor ancak şehrimizin müteahhiti kazanmıyor, şehir dışındaki firmalar belediyenin işlerini yapıyor, malzeme temini de şehir dışından yapılıyor. Ostim’deki firmalar ANKAPARK projesi için bir civata bile alınmadığını söylediler. Ankara’nın müteahhitleri, büyükşehir belediyesinin işlerini yapacak ve  Ankara’da yaşayan işçiler bu inşaatlarda çalışacak. Ankara’da kazandığımızı Ankara’da harcamamız gerek.” ifadelerini kullandı.

“FARK ORTADAN KALKACAK”

Daire fiyatlarının ilçelere göre değişiklik gösterdiğini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankara’nın bölge bölge derecelendirileceğini söyledi. Yavaş, “Çankaya’da 1 milyon liraya daire alabilirken, Akyurt’ta daire fiyatları 150-250 bin arasında değişiyor. Ancak Çankaya’daki müteahhitle, Akyurt’taki müteahhitten aynı inşaat ruhsatı harcı, yol katılım bedeli ve hafriyat bedeli alınıyor. Ankara’yı bölge bölge derecelendirerek bu ücretler belirlenecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı