1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. Ankara Kent Konseyi’nin İlçe Ziyaretleri Sürüyor

Ankara Kent Konseyi’nin İlçe Ziyaretleri Sürüyor

featured
service

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yürütme kurulu üyeleri, çalışma grubu sözcüleri ve meclis başkanları ile birlikte Ayaş, Güdül ve Beypazarı belediye başkanlarını makamlarında ziyaret etti. AKK yönetimi, ilçe belediyelerine kalkınma ve iş birliği konularında destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ankara Kent Konseyi'nin İlçe Ziyaretleri Sürüyor 1

Ayaş Belediyesi Ziyareti

AKK heyetinin ilk durağı Ayaş Belediyesi oldu. Ziyarette AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ayaş Belediye Başkanı İzzet Demircioğlu ile bir araya geldi. Toplantıda, Kent Konseyi’nin gelecekteki projeleri ve ortak çalışmalar ele alındı. Ayaş’ın turizm ve kırsal kalkınma potansiyelini de gündeme getiren Yılmaz, “Ankara Kent Konseyi olarak Ayaş’ın kalkınması için gönüllü olarak destek vermeye hazırız. Anadolu’dan binlerce çocuğu Başkente getirmek istiyoruz” diye konuştu. Başkan Demircioğlu ise sporu belediye bünyesine almaya çalıştıklarını ve AKK’nin Spor Çalışma Grubu ile iş birliği yapabileceklerini ifade etti.

Güdül Belediyesi Ziyareti

Ayaş ziyaretinin ardından Güdül’e geçen AKK heyeti, Belediye Başkanı Mehmet Doğanay ile görüştü. Kültür turizmi ve coğrafi işaretli ürünler konusunun öne çıktığı toplantıda Yılmaz, “Ankara Kent Konseyi olarak Güdül’ün kalkınması için gönüllü olarak destek vermeye hazırız” dedi. Ayrıca AKK’nin 5 yıllık faaliyetlerinin yer aldığı 4 ciltlik “Seyir Defteri”nin çıkarılacağı belirtildi. Başkan Doğanay, her partiden ve her ideolojiden kesimi kucaklayarak çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Ankara Kent Konseyi'nin İlçe Ziyaretleri Sürüyor 2

Beypazarı Belediyesi Ziyareti

AKK’nin son durağı Beypazarı oldu. Beypazarı Belediye Başkanı Özer Kasap’ı ziyaret eden heyet, ilçenin kalkınması için destek sözü verdi. Başkan Yılmaz, Beypazarı’nı sevgi dilinde pilot bölge ilan edeceklerini belirterek, “Beypazarı bizim, Mansur Yavaş’ın yaptığı çağrının ilk kalbinin attığı yerdir. Dolayısıyla bu kültürün hücrelerinin ve bütün deneyimini paylaşacağı kent. Bütün kent konseyi bileşenleri Beypazarı için gönüllü olarak çalışacaklar ve burası üzerinden örgütlediğimiz güzelliği, yeni çalışmaları, iyiliği, kalkınmayı, giyim, kuşam ve kalkınmayı bütün Anadolu’ya yaymak üzere iyi uygulamaların kalbini attıracağız burada. Sayın Özer Başkan’a gönüllü olarak binlerce arkadaşımız danışmanlık yapacak. Buradaki iyi uygulama Türkiye’nin her yerine yayılacak ve örnek uygulama için Türkiye’ye çağrı yapacağız” dedi.

Ankara Kent Konseyi’nin İlçe Ziyaretleri Sürüyor