1. Haberler
  2. ANKARA
  3. Ankara Büyükşehir Kurban Bağışlarını Almaya Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Kurban Bağışlarını Almaya Devam Ediyor

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla Kurban Bayramı’nda da hayırseverler ile ihtiyaç sahibi Başkentliler arasında köprü olmaya devam ediyor.

Başkentin 5 ilçesinde kurulan kurban kesim alanlarında bekleyen soğuk zincir araçları ve PORTAŞ Soğuk Hava Deposu’na vatandaşların getirdikleri kurban eti bağışları toplandı.

Kampanya Bayramın İkinci Günü de Devam Edecek

“Paylaştığın senindir, hemşehrini sevindir” sloganıyla hayata geçirilen kampanya kapsamında; Keçiören Ovacık, Yenimahalle Yakacık, Çankaya Mühye, Mamak Ortaköy ve Gölbaşı Oğulbey ilçelerinde kurulan kurban kesim alanlarında bekleyen soğuk zincir araçları, vatandaşların kestirdiği kurbanlıkların etlerini bağış olarak kabul ediyor.

Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, Hipodrom Caddesi üzerindeki Toptancı Hali’nin yanında yer alan PORTAŞ Soğuk Hava Deposu’na da et getirerek bu iyilik hareketine katılabiliyor. PORTAŞ Soğuk Hava Deposu bayramın birinci günü saat 23:59’a kadar, ikinci günü ise saat 13:00’e kadar et bağışlarını kabul ediyor.

Ankara Büyükşehir Kurban Bağışlarını Almaya Devam Ediyor 1

Etler Puanlama Sistemine Göre Dağıtılacak

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, kampanyanın detaylarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak ‘Paylaştığın senindir, hemşehrini sevindir’ sloganıyla bu Kurban Bayramı’nda da yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmayı hedefledik. Hayırsever vatandaşlarımız tarafından kurban et paylarının Kurban Bayramı’nın birinci günü 24.00’e kadar, ikinci günü de öğlen 13.00’e kadar kabulünü yapacağız. Ardından ekiplerimiz, sosyal yardım alan aileleri puanlama sistemine göre en yüksek puandan başlamak üzere etleri göndereceğiz. Bize destek sağlayan hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ediyor, aynı zamanda tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

Ankara Büyükşehir Kurban Bağışlarını Almaya Devam Ediyor