1. Haberler
  2. Gündem
  3. Ankara Büyükşehir KPSS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

Ankara Büyükşehir KPSS Sınav Ücretlerini Karşılayacak

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal destek alan ailelerin 35 yaşını aşmamış fertlerinin “2024 KPSS Ön Lisans Sınavı”na ait başvuru ücretlerini bu yıl da karşılayacak. ÖSYM başvurularını yapan ve Büyükşehir Belediyesinden sosyal destek alan vatandaşların, 2024 KPSS Ön Lisans Başvuru Belgesi’ni en geç 27 Haziran 2024 tarihine kadar sisteme yükleyerek başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrenci dostu uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında, sosyal destek alan ailelerin 35 yaşını aşmamış fertlerinin “2024 KPSS Ön Lisans Başvuru” ücretleri karşılanacak.

Ön Başvuru Tarihi 27 Haziran

ÖSYM başvurularını yapan ve Büyükşehir Belediyesinden sosyal destek alan vatandaşlar, ön başvuruda bulunabilecek. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların, 2024 KPSS Ön Lisans Başvuru Belgesi’ni en geç 27 Haziran 2024 tarihine kadar https://forms.ankara.bel.tr/ sistemi üzerinden yükleyerek başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Ankara Büyükşehir KPSS Sınav Ücretlerini Karşılayacak