fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Akyurt’ta yaz rengarenk yaşanacak

Akyurt’ta yaz rengarenk yaşanacak

Akyurt Belediyesi baharın gelmesi ile birlikte park, bahçe ve yeşil alanlara çiçek dikmeye başladı. Çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla da parkların çevresi renkli çitler ile çevriliyor.

Akyurt Belediyesi baharın gelmesi ile birlikte park ve bahçelerinde bakım, onarım ve çiçeklendirme çalışmalarını yoğunlaştırdı. Belediye serasında yetiştirilen petunya, top kadife, yıldız, mine, ateş çiçeği, çin karanfili ve aslan ağzı gibi süs bitkileri toprakla buluşmaya başladı. 62 adet parkın bulunduğu Akyurt’ta ayrıca bakım faaliyetleri de sürdürülüyor. Kent mobilyalarını kendisi üreten Akyurt Belediyesi çocukların güvenliğini sağlayabilmek ve farklı bir görüntü kazandırabilmek amacıyla parkların çevrelerini renkli çitlerle çeviriyor.

“ÇOCUK SESLERİ YÜKSELECEK”

Parklarda rutin bakım ve kontrollerin yanı sıra yeni düzenlemelerin de yapıldığını kaydeden Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “Baharın gelmesi ile birlikte kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz bitkiler ile ilçemizin dört bir yanını süslemeye devam ediyoruz. Belediyemize ait atölyelerimizde de parklarımızda kullanılan bank, kamelya, pergole, piknik masası, dekoratif çiçeklik ve kuş yuvalarını da kendimiz üretiyoruz. Çocuklarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla yine kendi atölyelerimizde ürettiğimiz renkli çitlerle parklarımızı çevreledik, ek aydınlatmalar yaptık, engelli vatandaşlarımızın parklara girişini kolaylaştırmak için engelli rampaları yerleştirdik. Her ne kadar pandemi nedeniyle parklarımız kapalı olsa da, koronavirüs sonrası için hazırlıklarımızı yapıyoruz, oyun gruplarımızı da herhangi bir olumsuzluğa karşı sürekli kontrol ediyoruz. Kısıtlamalar kalktığında yemyeşil bir Akyurt’ta, çocuk seslerinin yükseleceği parklarımızı açmış olacağız” dedi.

Akyurt Belediyesi tarafından parklarda bulunan çocuk oyun grupları ile fitness grupları da sağlığa ve doğaya zarar vermeyen temizlik malzemeleri kullanılarak hijyenik hale getiriliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı