fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1893
  %0,43
 • EURO
  9,7456
  %0,44
 • ALTIN
  458,06
  %0,18
 • BIST
  1.393
  %-1,65
Akyurt’ta ‘Sıfır Atık’ yaygınlaşıyor

Akyurt’ta ‘Sıfır Atık’ yaygınlaşıyor

Akyurt Belediyesi Türkiye genelinde yaygınlaşmaya başlayan “Sıfır Atık” projesinin alanını genişleterek Akyurt’un tamamına yaymayı hedefliyor.

Pilot bölge olan TOKİ yerleşkesinden başlayan atıkların sınıflandırılması ve geri dönüşümü işi, Akyurt’un tamamına yayılmaya başladı.

Projenin Akyurt’un merkezindeki tüm mahallelerde uygulanmaya başlanacağını belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin öncüsü olduğu “Sıfır Atık” projesine Akyurt Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla destek vermeye devam ediyoruz. Cadde, sokak ve insanların ortak kullanım alanlarına yerleştirdiğimiz 40 adet dış mekân atık kumbarasından sonra Belediye olarak, geçtiğimiz aylarda pilot bölgemiz olan TOKİ’de ikamet eden tüm vatandaşlarımızla yüz yüze “Sıfır Atık” eğitimi başlattık, eğiticilerimiz insanlara toplama poşeti, pazar filesi ve bitkisel atık yağ toplama bidonu dağıtarak projeyi anlattı.

AYIK: ÜRETMEYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Şimdi ise tüm Akyurt’a yayılan çalışmamızla bütün evlere atık sınıflandırma kiti dağıtımına başladık. En büyük iki mahallemiz olan Yıldırım ve Beyazıt’ta sokak sokak, ev ev gezen arkadaşlarımız, projemize Akyurt’umuzun tamamının katılımını sağlıyor. Sıfır Atık Projesi ile metal, kâğıt, plastik, cam, elektronik atık ve bitkisel atık yağlardan oluşan atıkların geri dönüşümünün hem çevre temizliğine hem de milli gelire katkısı anlatılıyor. Çünkü atıklar bugüne kadar hep çöp olarak görüldü. “Her atık çöp değildir” Diyerek eğitim çalışmalarımızı yıl sonuna kadar bütün merkez mahallelerimizde tamamlamayı hedeflediğimizi daha önce de söylemiştik. Bu projeden bağımsız olarak, yakında insanlarımızın evlerinde biriktirdiği kullanılmayan eşyalar, pil, kıyafet gibi atık niteliğine kavuşan malzemelerin toplanacağı Atık Getirme Merkezinin de temelini atacağız. Eksik hiçbir şey kalmasın diyerek üretmeye, çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı