fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1447
  %-0,06
 • EURO
  9,6943
  %-0,23
 • ALTIN
  451,92
  %-0,47
 • BIST
  1.361
  %-1,11
Akyurt’ta Servislere Sıkı Takip

Akyurt’ta Servislere Sıkı Takip

Okulların açılmasına sayılı günler kala Akyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Refah velileri servis araçları konusunda uyardı.

9 Eylül’de başlayacak olan 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi öncesinde velileri servis telaşı sardı. Servis araçlarının ücretleri konusunda velilerin yüreğine su serpen açıklamalarda bulunan Akyurt Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Refah aileleri ucuz taşıyan servisler hakkında uyardı. Refah, “Ucuz öğrenci taşıyarak daha fazla para kazanmak isteyen servisçilere karşı velilerimizin dikkatli olmaları gerekiyor. Bu tür servis araçları ikinci bir servisi yapabilmek için öğrencileri ders zilinden bir saat öncesine kadar okula bırakabiliyor” dedi.

Velileri servis araçlarını takip etmeleri ve karşılaşabilecekleri herhangi bir sorun halinde okul yönetimi veya odaya başvurmaları konusunda da uyaran Oda Başkanı Refah, servis seçiminde dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Refah, “Öğrencilerimizin güvenle okula gidip gelebilmeleri için oda olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Ancak bazı servisçiler fiyatları düşük tutarak cazip hale getirmeye çalışıyor. İkinci bir servis daha yapabilmek için öğrencileri ders zilinden çok daha önce okula bırakabiliyorlar ve öğrencilerimiz okul önünde ders saatini beklemek zorunda kalıyor. Biz her ne kadar tebbir alsakta okul yönetiminin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de bu konuda önlem alması ve odamızla işbirliği halinde olması gerekiyor” dedi.

Akyurt’ta 2019-2020 eğitim-öğretim yılı içerisinde belirlenen öğrenci servis fiyatları ise oda tarafından şöyle açıklandı; 0-1 km arası bin 80 TL, 1-3 km arası bin 395 TL, 3-6 km arası bin 620 TL, 6-10 km arası bin 890 TL, 10 km.’yi aşan her km. için ise 30 TL.

Akyurt Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Refah, belirlenen fiyat tarifelerinde velilerin ekonomik durumlarının da göz önünde bulundurulduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı