fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Akyurt’ta Öğretmenler Günü Kutlandı

Akyurt’ta Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü nedeniyle hafta boyu etkinlikler düzenlenen Akyurt’ta son olarak öğretmenler kendi programları ile Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Akyurt Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmenlerinin Necip Fazıl Konferans Salonu’nda düzenlediği kutlama programına Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ve ilçede görev yapan tüm öğretmenlerle aileleri katıldı.
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık öğretmenliğin çok kıymetli ve ulvi bir meslek olduğunu dile getirdiği konuşmasında “Sizler bu güzel öğretmenlik görevini Akyurt’umuzda icra ediyorsunuz. İlçemize kattığınız değer, yetiştirdiğiniz nesiller için sizlere, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GELENEKSELLEŞECEK
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık her çalışmanın Akyurt’a değer katmak için yapıldığını belirterek “Hafta sonu biz güzel bir etkinlik yaptık. Biz trekking etkinliğini ilçemizde bir alışkanlık haline getirmeyi düşünüyoruz. Uzun zamandır da bunun hazırlığını yapmaktaydık. İlk yürüyüşü, hem rota ilk kez yüründüğü için hem de nasıl bir organizasyon yaptığımızı görmek için idareci öğretmenlerimizle yaptık. Bundan sonra inşallah tüm öğretmenlerimizle beraber bir yürüyüş yapmak isteriz. Öğretmenlerimizden birçoğu Akyurt’ta oturuyor ve ilçemize değer katıyor. Biz istiyoruz ki burada görev yapan öğretmenlerimizin tamamı burada otursun. Sizler bulunduğunuz ortama, bulunduğunuz sokağa, binaya mahalleye değer katacak öncü insanlarsınız. Bu durum bizim sosyal açıdan dönüşümümüze de büyük katkı sağlayacaktır. Bir yerde ikamet etmek için karar verme sebepleriniz arasında olan sosyal ve kültürel donatıların ilçemizde yer alması için çalışacağımıza söz veriyoruz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, siz kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu.


Kur’an-ı Kerim okunması ve şehit öğretmenlerin hayatını anlatan video ile devam eden programda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmenleri şiir okudu. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ve emekli öğretmenlere teşekkür belgesinin verildiği program, müzik öğretmeni Ferit Battal’ın bağlama ve türkü performansıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı