fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3209
  %0,11
 • EURO
  10,1230
  %0,13
 • ALTIN
  501,24
  %0,47
 • BIST
  1.454
  %0,90
Akyurt’ta Nevruz Ateşi Yandı

Akyurt’ta Nevruz Ateşi Yandı

Türk Dünyasının yeni yılın başlangıcı olarak kabul ettiği Nevruz Bayramı, Akyurt’ta Kozayağı Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Kozayağı ortaokulunda düzenlenen Nevruz Bayramı etkinliğine; Akyurt Kaymakamı Osman Altın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, İyi Parti İlçe Başkanı Selami Ünür, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“NEVRUZ BİRLİK VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜDÜR”

Okul konferans salonunda başlayan etkinliğin sunumunu İngilizce Öğretmeni Sevinç Terzioğlu gerçekleştirirken, Okul Müdürü Derya Gövercin Nevruz Bayramı hakkında konuştu. Gövercin, “Nevruz geleneği ne sünnilikle, ne bektaşilikle, ne alevilikle bağlantısı olmayan İslamiyetten öncesine dayanan bir gelenektir. Bir dinin ve mezhebin bayramı değildir, heleki bir etnik gurubun geleneği hiç değildir, istismar edilmesi ve ayrılık unsuru olarak takdim edilmesi yanlıştır. 1990 yılında bağımsızlığını ilan eden Türki cumhuriyetler de 21 Mart Ergenekon Nevruz Bayramı’nı milli bayram ilan etmişlerdir. 1991 yılında Türk Dünyası ile birlikte resmi bayram ilan edilmiştir. Tüm Türk topluluklarında kutlanan nevruz birlik ve beraberliğin sembolü haline gelmiştir.” dedi.

ÖĞRENCİLER SALONU BÜYÜLEDİ

Kozayağı Ortaokulu Öğrencileri düzenledikleri etkinlikler ile izleyicilere güzel ve anlamlı bir gün yaşattılar. Öğrenciler oratoryo ve halk oyunları gösterilerinin yanı sıra Nevruz’u anlatan şiir ve şarkıları seslendirdiler.

Okul konferans salonunda başlayan etkinlik okul bahçesinde Nevruz Ateşi yakılması ile devam etti. Kaymakam Osman Altın ve diğer davetliler Nevruz Ateşi’nin üzerinden atladılar. Öğrenciler ise düzenledikleri yarışmalar ile baharın gelişini kutladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı