fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3660
  %-1,06
 • EURO
  10,1760
  %-0,92
 • ALTIN
  497,82
  %-0,66
 • BIST
  1.450
  %0,59
Akyurt’ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği

Akyurt’ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından Akyurt’ta 397 çiftçiye 95 ton macar fiği tohumu dağıtıldı.
Akyurt İlçe Tarım Müdürlüğü, Akyurt Ziraat Odası ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayvancılığın gelişmesi, yem bitkisi ekili alanlarının arttırılması ve çiftçiliğin geliştirilmesi amacıyla Akyurt’ta çiftçilere macar fiği tohumu dağıtıldı. Dağıtım törenine Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı Kalkınma Projeleri Şube Müdürü Mevlüt Oğuz, Akyurt İlçe Tarım Müdürü Beşir Sungur, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.
Çubuk, Pursaklar, Bala, Çankaya Polatlı, Gölbaşı, Haymana, Güdül, Sincan, Ayaş ve Kahramankazan ilçelerine de macar fiği dağıtımı yapılacağını belirten Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmnış Kartal, “Sayın Başkanımız Erol Eraslanoğlu sağolsun çiftçilerin taleplerini geri çevirmedi. Ankara genelinde dağıtılacak olan macar fiğinin dörtte biri Akyurtlu çiftçilerimize dağıtıldı. Destekleri için teşekkür ediyoruz. Her zaman çiftçilerimizin yanında oldu” dedi.
Macar fiğinin tahıl üretimi yapılan topraklarda rahatça yetiştirilen bir bitki olduğunu dile getiren Kartal, “Ekim alanlarının artması meraların korunması ve hayvancılığın geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Yem bitkileri mineral ve vitamin kaynağı olmaları nedeniyle hayvanların verim ve üreme performanslarını olumlu yönde etkiliyor, ekildiği toprakları verimli hale getirmelerinin yanı sıra bırakmış oldukları kök ve toprak üstü artıkları ile toprağın organik madde miktarını da artırıyor” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı