Akyurt’ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği

Akyurt’ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:24
Akyurt’ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından Akyurt’ta 397 çiftçiye 95 ton macar fiği tohumu dağıtıldı.
Akyurt İlçe Tarım Müdürlüğü, Akyurt Ziraat Odası ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayvancılığın gelişmesi, yem bitkisi ekili alanlarının arttırılması ve çiftçiliğin geliştirilmesi amacıyla Akyurt’ta çiftçilere macar fiği tohumu dağıtıldı. Dağıtım törenine Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı Kalkınma Projeleri Şube Müdürü Mevlüt Oğuz, Akyurt İlçe Tarım Müdürü Beşir Sungur, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.
Çubuk, Pursaklar, Bala, Çankaya Polatlı, Gölbaşı, Haymana, Güdül, Sincan, Ayaş ve Kahramankazan ilçelerine de macar fiği dağıtımı yapılacağını belirten Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmnış Kartal, “Sayın Başkanımız Erol Eraslanoğlu sağolsun çiftçilerin taleplerini geri çevirmedi. Ankara genelinde dağıtılacak olan macar fiğinin dörtte biri Akyurtlu çiftçilerimize dağıtıldı. Destekleri için teşekkür ediyoruz. Her zaman çiftçilerimizin yanında oldu” dedi.
Macar fiğinin tahıl üretimi yapılan topraklarda rahatça yetiştirilen bir bitki olduğunu dile getiren Kartal, “Ekim alanlarının artması meraların korunması ve hayvancılığın geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Yem bitkileri mineral ve vitamin kaynağı olmaları nedeniyle hayvanların verim ve üreme performanslarını olumlu yönde etkiliyor, ekildiği toprakları verimli hale getirmelerinin yanı sıra bırakmış oldukları kök ve toprak üstü artıkları ile toprağın organik madde miktarını da artırıyor” dedi.
Akyurt'ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği 3 Akyurt'ta Çiftçilere Macar Fiği Desteği 4

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.