fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Akyurt’ta 10 bin haneye dezenfekten dağıtılacak

Akyurt’ta 10 bin haneye dezenfekten dağıtılacak

Akyurt Belediyesi koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başlamasının ardından harekete geçti. İlçedeki yaklaşık 10 bin haneye dezenfekten ürünü ile “14 Altın Kural”ın yer aldığı broşür dağılacak.

Akyurt’ta geçtiğimiz bir aylık süre içerisinde  okullar, camiler, okul servisleri, işçi servisleri, resmi kurumlar, Kur’an kursları, otobüs durakları, ticari taksiler, dolmuşlar, halk otobüsleri, pastane ve kafeler ile cadde ve sokaklar Akyurt Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Bununla yetinmeyen Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları doğrultusunda Akyurt’taki tüm hanelere el dezenfektanı dağıtmaya karar verdiklerini belirtti.

“KURALLARA UYMAK HEPİMİZ İÇİN EN İYİ DAVRANIŞ OLACAK”

10 bin haneye tek tek ulaşılarak dağıtımın yapılacağını belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “Herkes kendine, çevresine dikkat ederek hareket ederse en az kayıpla bu olumsuz süreci geçirebiliriz” dedi. Sürdürülen çalışma hakkında bilgi veren Ayık, şunları söyledi:  “Dünya Korona Virüsün yayılmasıyla büyük bir tehlikenin içine girdi. Ülkemiz virüsün en son görüldüğü, dolayısıyla virüsten şu durumda en az etkilenen ülkeler arasında. Bunda Devletimizin zamanında attığı adımların, aldığı kararların ve insanımızın bu kararlara riayet etmesinin büyük önemi var. Biz büyük bir ülkeyiz ve günlük yaşantımızdan biraz fedakarlık yaparak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına kulak vererek bu zorlu sürecin sonunda daha güçlü olarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum. Akyurt Belediyesi olarak ilçemizde virüse karşı zamanında müdahale başlattık. Ekipmanımız ve gerekli malzemelerimizle her noktada mücadelemiz devam ediyor. Sosyal medya hesaplarımıza, WhatsApp hattımıza yazan, bizden dezenfektan ve temizlik malzemesi isteyen Akyurtluların evlerine el dezenfekte ürünleri dağıtarak cevap veriyoruz. 10 bin haneye tek tek ulaşarak malzemeleri teslim edeceğiz. Bunun yanında Sağlık Bakanlığımızın 14 altın kuralını da broşür halinde dağıtacağız. Evlerinde bulamadığımız vatandaşlarımızın kapılarına, evlerine geldiğimize dair not yapıştırarak, el dezenfektanını Belediyemizden almalarını sağlayacağız. Bunun yanında otobüs duraklarına, resmi kurumlara ve ulaşabildiğimiz her yere dezenfekte sıvısı yerleştireceğiz. Herkes kendine, çevresine dikkat ederek hareket ederse en az kayıpla bu olumsuz süreci geçirebiliriz. Kurallara uymak hepimiz için en doğru davranış olacaktır.”

Akyurt Belediyesi tüm birimleriyle temizlik ve dezenfekte malzemesi dağıtımı için seferber olarak yoğun bir çalışma yürütecek ilk belediyelerden biri olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı