fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,6898
  %-0,81
 • EURO
  9,1292
  %-0,73
 • ALTIN
  418,56
  %-0,07
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Akyurtlu kadınlar kooperatif kuruyor

Akyurtlu kadınlar kooperatif kuruyor

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kadın Kooepatifi kurulması için çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Ayık, kadınların ürünlerini kolay bir şekilde pazarlayabilmesi için tesis inşaa edileceğini söyledi.

KOOPERATİFÇİLİK EĞİTİMİ
Kooperatif kurulması için çalışmalara başlayan Akyurt Belediyesi, Ankara Evi’nde “Kadınlara yönelik tarımsal üretim ve ev ekonomisi konuları ile tarımsal amaçlı kooperatifçilik eğitimi” gerçekleştildi. Düzenlenen eğitimde kurulacak olan kooperatifte, üreten kadınlara, kooperatifçiliğin ne demek olduğu, amaçları ve pazarlama stratejisi gibi konularda bilgi verildi. Gerçekleştirilen toplantıya Akyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Sevgi Acar ile birlikte Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden Tekniker Necmettin Pehlivan ve Mühendis Mehmet Çiçek ile mühendis Rüyam Ünver katılım gösterdi.

“KAHRAMANLARA İHTİYACIMIZ VAR”
Kooperatifçiliği ‘Birey olarak yapılamayacak olan işleri birlikte yapmayı sağlayacak olan oluşum” olarak tanımlayan Tekniker Necmettin Pehlivan “Birlikte hareket etmeyi ve üretmeyi en iyi şekilde kadınların yapabileceğine inanıyoruz. Bu işe inanmış, gönül veren, ben de varım diyebilecek kahramanlara ihtiyacımız var. Bu işin öncülüğünü Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ile Park ve Bahçeler Müdürü Sevgi Acar gerçekleştirdi. Ancak bu yeterli olmayacak, elini taşın altına koyacak, önderlik yapacak bir veya birkaç ablaya ihtiyacımız var. Sizlerden birer kahraman çıkmak zorunda. Burada bugüne kadar gerçekleştirilmemiş ve denenmemiş olan tek bir yol var oda kooperatifçilik.” dedi.

BAŞKAN AYIK : KOOPERATİF İÇİN TESİS KURULACAK
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ise çalışmanın önemini şu sözlerle vurguladı “İlçemizde özellikle kadınlar için farklı çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Projelerimizin içerisinde hep kadınlar var. Üreten kadınların tüketiciye daha kolay ulaşmasını, bir arada olarak daha güçlü bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak çalışmalardan belki de en değerlisi “Kadın Kooperatifi” olacak. Tarım alanında hali hazırda üretim yapan kadınlar için kooperatif kurulduktan sonra Çubuk kavşağındaki arazimizde bir tesis kuracağız. Kooperatifin merkezi burası olacak. Hem tüketiciye direkt olarak ulaşacakları bir yer hem aile ekonomisine katkı yapma imkanı hem de ilçemizin kadınlarla birlikte neler başaracağını göreceğimiz bir tanıtım aracı olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı