fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Akyurt yolu turizmin ve sanayinin gelişmesine önemli katkı sağlayacak”

“Akyurt yolu turizmin ve sanayinin gelişmesine önemli katkı sağlayacak”

Karaismailoğlu, “Ankara-Akyurt Yolu 17 km’den oluşuyor, yolun 4 km’si tamamlandı. Geri kalan 13 km’yi de önümüzdeki yıl inşallah tamamlayacağız. Tamamlandığında Çankırı yolu daha güvenli ve konforlu bir hale gelecek. Buradaki sanayinin, turizmin ve üretimin gelişmesine olağanüstü katkılar sağlayacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Akyurt Yolu’nda incelemelerde bulundu. Burada basına açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, Türkiye’den orta koridoru kullanarak Çin’e hareket eden ilk ihracat trenin dün akşam itibarıyla Türkiye sınırdan çıkış yaptığı bilgisini de paylaşarak; Akşam saatlerinde Azerbaycan’a ulaşmasının beklendiğini söyledi.

“Projeleri hızlandırmaya çalışıyoruz”

Sabahın erken saatlerinde milletvekilleri, belediye başkanları ve bürokratlar ile birlikte Ankara-Akyurt Yolu’nda incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ankara’daki yatırımlar ile ilgili istişarelerde bulunduklarını kaydetti. Karaismailoğlu, “Ankara’da bire bir takip ettiğimiz en önemli projelerden Ankara-Akyurt Yolu, Kahramankazan Yolu, Kırıkkale yolu, inşallah bunları en kısa zamanda bitirip, Ankaralı hemşehrililerimizin hizmetine sunacağız. İstişarelerde bulunup, işleri hızlandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 “Proje tamamlandığında Çankırı yolu daha güvenli ve konforlu bir hale gelecek”

Ankara-Akyurt Yolu’nun 17 km’den oluştuğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, yolun 4 km’sinin tamamlandığını bildirdi. Karaismailoğlu, “Geri kalan 13 km’yi de önümüzdeki yıl inşallah tamamlayacağız” diyerek; açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“İki kavşakta çalışmalar devam ediyor. Kış dönemindeki zorlukları aştıktan sonra yaz döneminde bu kavşakları bir an önce tamamlayıp, 2021 yılı bitmeden vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Yol tamamlandığında 2×3, 29 metre genişliğinde 3 gidiş 3 geliş bölünmüş yol olarak projelendirildi. Tamamlandığında Çankırı yolu daha güvenli ve konforlu bir hale gelecek. Buradaki sanayinin, turizmin ve üretimin gelişmesine olağanüstü katkılar sağlayacak. Önümüzdeki günlerde karayollarında, havayollarında, denizyollarında hatta uzayda çok önemli gelişmeler olacak. Dünya salgın ile mücadele ederken biz şantiyelerimizi açık tutup, projelerimizi bitiriyoruz. Bir yandan da yeni projelerimize başlıyoruz.”

“Çin’e hareket eden ilk ihracat trenimiz şu an trenimiz Gürcistan’da, akşam saatlerinde Azerbaycan’a ulaşması bekleniyor”

Türkiye’den orta koridoru kullanarak Çin’e hareket eden ilk ihracat trenin dün akşam itibarıyla Türkiye sınırdan çıkış yaptığının bilgisini de paylaşan Bakan Karaismailoğlu, “Şu an trenimiz Gürcistan’da. Akşam saatlerinde Azerbaycan’a ulaşması bekleniyor. Oradan da Hazar Denizi, Kazakistan ve Çin’in Xi’an şehrine ulaşacak. Önümüzdeki günler için yeni trenlerin programlarını yapıyoruz. Pekin’den Londra’ya kadar orta koridoru kullanarak hem ihracat hem de lojistik olarak Marmaray’ı kullanarak geçecekler. Biz de inşallah ihraç ürünlerimizi orta koridoru kullanarak yurtdışına, taa Çin’e kadar trenlerimizi yine hazırlayıp göndereceğiz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Çankırı Yolu Akyurt kesimi incelemelerinin ardından, Akyurt Belediye Başkanlığını ziyaret etti.  Kuzey Ankara Bölgesi Belediye Başkanları ile toplantı yapan Karaismailoğlu, İlçe Belediye Başkanlarının taleplerini dinleyerek; ilçelerdeki Ulaştırma yatırımlarına yönelik değerlendirmede bulundu. Karaismailoğlu, daha sonra da Kalecik Belediyesini ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı