fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3198
  %0,10
 • EURO
  10,1145
  %0,05
 • ALTIN
  499,96
  %0,22
 • BIST
  1.454
  %0,90
Akyurt Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Akyurt Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran,Akyurt bölgesindeki fuar alanının inşaatına başladık. İnşallah yıl bitmeden de açılışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Törenin açılışında konuşan Baran, “Turizm Strateji Belgesi’ne göre 2023 yılı hedefimiz ilk beş ülkeden biri olmaktı. Çok yaklaşmış durumdayız. Tüm bu hedeflere ulaşmanın en temel unsurlarından biri istihdam. Turizm istihdam konusunda önemli bir kaldıraç. Halen ülkemizde yaklaşık 29 milyon kişi aktif çalışıyor. Bu sayının yaklaşık yüzde 10’u turizm sektöründe istihdam ediliyor” dedi.

“ANKARA ULUSLARARASI FUARLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

Ankara Ticaret Odası olarak, Başkentin özellikle sağlık, termal, kongre ve fuar turizminde gelişmesi için çalıştıklarını belirten Baran, “Ortağı olduğumuz bir şirketle Ankara’ya uluslararası nitelikte bir fuar merkezi kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akyurt bölgesindeki fuar alanının inşaatına başladık. İnşallah yıl bitmeden de açılışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Fuar turizmi önemli bir alan. Ülkeler, uluslararası nitelikte fuarlar yaparak hem sektörel gelişmeleri yakından takip ediyor, hem de önemli turizm gelirleri elde ediyorlar. İnşallah çok kısa sürede Ankara da uluslararası fuarlara ev sahipliği yapacak duruma gelecek” dedi.

Türkiye’nin çok zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu, sadece deniz ve güneş turizmiyle sınırlı olmadığını sağlık turizminden, kış turizmine, golf turizminden fuar turizmine kadar alt turizm dallarında faaliyet gösteren bir ülke durumunda olduğunu anlatan Baran “Deniz ve güneş turizminde, turist kişi başına 800 dolar civarında harcama yaparken, örneğin toplantı turizminde bu rakam bin 500 dolara kadar yükseliyor. Bu yüzden bütün dünya alternatif turizm alanlarında gelişme kaydetmek istiyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı