DOLAR 9,4358-1.57%
EURO 10,9761-1.48%
ALTIN 547,12-1,75
BITCOIN 595960-2,95%
Ankara
11°

AÇIK

15:47

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Akyurt SGK Müdürlüğü’ne Özcan atandı

Akyurt SGK Müdürlüğü’ne Özcan atandı

ABONE OL
Temmuz 9, 2021 18:37
Akyurt SGK Müdürlüğü’ne Özcan atandı
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğüne daha önce Haymana’da görev yapan Murat Özcan atandı.

Akyurt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Yaşar Irmak’ın Mamak’a tayinin çıkmasının ardından yerine Murat Özcan atandı. 2007 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Bilgi İşlem biriminde programcı olarak görev yapan Özcan, 2017-2019 yılları arasında ise Şereflikoçhisar SGK Müdürlüğü görevinde bulundu. 2019’dan beri Haymana SGK Müdürlüğü yapan Özcan, tayininin çıkmasının ardından Akyurt’taki görevine başladı.

YAPILANDIRMA AÇIKLAMASI

Akyurt Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Murat Özcan, “Görev aldığım her yerde vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için gayret gösterdim ve bu güne kadar bu düsturla çalıştım. Akyurtlu hemşerilerimize de kanunlar, kurumumuzun yönetmelikleri ve kuralları doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Sosyal Güvenlik alacaklarına ilişkin 7326 sayılı yasa kapsamında devam eden yapılandırma süreci hakkında da konuşan Özcan,  “30.04.2021’den önceki (bu tarih dahil) döneme ait Kurum alacakları bu kapsamdadır. Yapılandırmanın kapsamında; Sigorta primi, Genel sağlık sigortası primi, İşsizlik sigortası primi, Sosyal güvenlik destek primi, Ödeme imkânı ortadan kalkmamış isteğe bağlı sigorta primi ve topluluk sigortası primi, SGK tarafından takip edilen damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı, 30.04.2021 tarihinden önce (bu tarih dahil) işlenen fiillere ilişkin idari para cezaları, İş kazası, meslek hastalığı ve vazife malullüğü sonucunda doğan rücu alacakları, Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar ve 6183/48 inci maddesi kapsamında taksitlendirilen alacaklar yer almaktadır” diye konuştu.

Özcan, yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların kurumlarını ziyaret edebileceklerini veya E-devlet üzerinden başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.