fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4259
  %0,89
 • EURO
  8,9816
  %0,89
 • ALTIN
  411,00
  %0,22
 • BIST
  1.531
  %0,15
Akyurt Kurban Bayramına hazır

Akyurt Kurban Bayramına hazır

Kurban Bayramına bir gün kala Akyurt Belediyesi vatandaşların huzur içerisindebir bayram geçirebilmeleri amacıyla çalışmalarını tamamladı. Pandemi nedeniyle ek tedbirler alındı, hayvansal atıklar için çukurlar hazırlandı, afişlerle vatandaşlar uyarıldı. 

Koronavirüs salgınının bütün düzeni değiştirdiği, çalışmaların virüse karşı koyma amacıyla yapıldığı belediyelerden Akyurt Belediyesi, Kurban Bayramı’na da temizlik, hijyen ve mesafeyi korumayı amaçlayan çalışmalarla giriyor.

MAHALLE GİRİŞLERİNDE UYARI YAZILARI

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, bayram tedbirleri ve hazırlıklarını anlattı.  Başkan Hilal Ayık açıklamasında “Dünyada ve Türkiye’de 2020 yılı, yılın bu dönemine kadar Koronavirüs ile mücadele ederek geçti. Belediyeler de bu sürecin en önemli hizmet noktaları oldu. Akyurt Belediyesi olarak ilçemizin her noktasında, her sektörden işletmeye, resmi kurumlara, esnafımıza ve ilçemizde yaşayan istisnasız herkese ulaştık. Ramazan Bayramı’nı buruk bir şekilde kutladık. Kurban Bayramı’na da bazı kurallar çerçevesinde gireceğiz. Çünkü Koronavirüs salgını hayatımıza girdi ve kaldı. Camilerimizin mesafe kurallarıyla açılması hepimizi sevindirdi. Kurban Bayramı’nda namazlar kılınacak, dualar edilecek. Tüm camilerimizde dezenfekte çalışması başlattık. Her hafta Cuma hazırlıklarında yaptığımız gibi bayrama da hazır olacağız. Bununla birlikte kurban kesimi yapılacak noktaların bulunduğu mahallelerimizin girişine bayram kutlaması, maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarıcı afişler yaptırdık. Kesim noktalarında uyulacak kuralları her mahallenin girişinde göreceğiz.

ÇUKURLAR KAZILDI

Kurbanlıklardan geriye kalan kullanılmayacak atıkların rastgele etrafa atılmaması için belirlediğimiz noktalarda 3 metre derinliğinde, 4 metre uzunluğunda çukurlar kazdık. Kesilen bütün kurbanların atıkları buralarda toplanacak ve üstü kapatılacak. Hassasiyetle sürdürdüğümüz çalışmalarımız boyunca hep salgının tehlikelerine karşı hareket ettik. Tehlike ortadan kalkana kadar aynı hassasiyeti sergileyeceğiz. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Allah nice bayramlarda, sağlık ve selamet içerisinde bir arada olmayı nasip eylesin.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı