fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5436
  %0,43
 • EURO
  8,9957
  %-0,23
 • ALTIN
  412,12
  %0,54
 • BIST
  1.542
  %0,26
Akyurt Halk Eğitim’den Erasmus Projesi

Akyurt Halk Eğitim’den Erasmus Projesi

Akyurt Halk Eğitim Merkezi’nin 2017 teklif döneminde başvurusunu yaptığı, Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+ KA104 Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Projesi İtalya ve Almanya’da gerçekleştirildi.

AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen projeye Akyurt Halk Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezi, Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi ve Balgat Engelli ve Yakınları Derneği de ortak olarak katılım sağladılar.

Projeye dâhil olan 7 öğretmen 5 gün süren projeleri kapsamında İtalya’nın Chieti şehrinde, Azzurra Formazione kurs merkezinde, dezavantajlı bireylerin sosyal hayata entegrasyonu konusu dâhilinde bilişim teknolojileri alanında kurs gördüler. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılara sosyal medya araçları (Youtube, Facebook, Google+, Tweeter, Linkedin) kullanımı ve bu araçların e-öğrenme, e-marketing yöntemleri ile ilgili eğitim verildi. Katılımcılar ayrıca Chieti şehrinde düzenlenen kültürel gezilere katılarak İtalya’nın tarihi şehirlerini gezme imkânı buldular.

Proje kapsamındaki El Sanatları Teknolojileri alanındaki Akyurt Halk Eğitim Merkezi’nden 10 öğretmen ise Almanya’nın Ilsenburg şehrinde Üfleme Cam Üretim Yöntemleri konusunda eğitim gördüler. Proje faaliyetleri kapsamında Glassmanufaktur Cam Üretim ve Satış Merkezinde alanla ilgili uygulamalar yaptılar. Katılımcılar ayrıca Ilsenburg, Wernegerode ve Berlin şehirlerinde düzenlenen kültürel gezilere katılarak Almanya’nın tarihi şehirlerini gezme imkânı buldular.

Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği süresince öğretmenler faaliyetleri yerinde inceleme imkânı buldular. Böylece yetişkin eğitim kurumlarında ulusal ve uluslararası boyutta eğitim programları ve metodolojik çeşitlilik sayesinde, yenilikçi öğretime pedagojik bakış açısının yerleştirilmesi, yetişkin eğitiminde engelliler ve diğer hedef gruplarına yenilikçi eğitim/öğretim yöntemleri ve materyalleri, iletişim teknolojisi vb. araçların kullanımı konularında personelin mesleki ve pedagojik eğitim ihtiyaçlarının karşılanması sağlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı