fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4784
  %1,00
 • EURO
  10,2808
  %1,16
 • ALTIN
  508,64
  %0,38
 • BIST
  1.454
  %-0,45
Akyurt Ferfene Gecesi’nde Buluştu

Akyurt Ferfene Gecesi’nde Buluştu

Kalaba Gençlik Derneği tarafından 2.si düzenlenen “Ferfene Gecesi”nde Akyurtlular biraraya geldi.

Kalaba Gençlik Derneği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen “Ferfene Gecesi” Kalaba Mahallesi dernek binasında gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ferfene gecesine Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ, Jandarma Komutanı J.Ütğm. A.Taner Demiroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Kaleli, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ali Işık, Ankara Seymenler Kulübü Başkanı Şerafettin Demir, Ankara Seymenler Kulübü Sincan Şube Başkanı Murat İnce, Elmadağ Temsilcisi Ali Eldem, Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.Program Ankara Seymenler Kulübünün etkinliği ile başlarken, Ankara yöresine ait türküler ve oyun havaları seslendirildi. Seymenlerin yanı sıra, katılan vatandaşlarda oyunlara eşlik etti. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a Ankara Seymenler Kulübü ve Kalaba Gençlik Derneği tarafından Kur’an-ı Kerim, kama ve Bayrak hediye edildi.

“ÖLÜRÜZ, AMA BÖLÜNMEYİZ”

Başkan Ayantaş yapmış olduğu konuşmada teröre dikkat çekti. Kurtuluş Savaşı koşullarından bile daha zor günler geçirdiğimizi dile getiren Ayantaş “Kalaba Gençlik Derneği yöneticilerine ve bu kültür evini yaptıran Uyanık Ailesi’ne teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediğiniz geceye de kayılmıştık. Bu yıl da güzel bir program hazırlanmış. Kültürümüzü yaşatmak adına gerçekten çok güzel bir çalışma. Tabi tüm bunların yanında ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Terör saldırıları günlük hayatımızı etkilemeye, sürekli korku salmaya yöneliktir. Bu tür saldırılar bizleri korkutamaz. Bölücülere vatanımızdan bir karış toprağı dahi vermeyeceğiz.  Gerekirse geçmişte olduğu gibi bu uğurda öleceğiz ancak bölünmeyeceğiz. Buradaki birlik, bunun göstergesidir. Bu güzel etkinliği düzenleyen yetkililere huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKCAN’DAN TEŞEKKÜR”

Kalaba Gençlik Derneği Başkanı Veyis Türkcan, bu etkinliği geleneksel hale getirdiklerini belirterek “Derneğimiz tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Ferfene Gecesi’nin ikincisini düzenliyoruz. Derneğimizin bu tür sosyal faaliyetlerini sürdürmesinde birçok kişinin emeği ve katkısı var. Herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Umarız bu ve bunun gibi etkinlikleri sürdürerek yine biraraya gelip bu güzel ortamları tekrar yaşama fırsatı yakalarız” şeklinde konuştu.

AYANTAŞ’TAN SEYMEN KIYAFETİ SÖZÜ

Ankara Seymenler Kulübünün etkinliğinin ardından oynanan orta oyunlarında davetliler eğlenceli dakikalar yaşadılar. Ardından hediye çekilişi düzenlendi, düzenlenen çekiliş ile dizüstü bilgisayardan cep telefonuna, ütüden para kasasına birçok hediye talihlilere takdim edildi. Etkinlikte ayrıca Belediye Başkanı Ayantaş, Kalaba Gençlik Derneği Seymen Ekibine 20 adet seymen kıyafeti hediye edeceği sözünü verdi.

HK__6308 HK__6430 HK__6568 HK__6364

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı