fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Akyurt Belediyesi WhatsApp Hattına Yoğun İlgi

Akyurt Belediyesi WhatsApp Hattına Yoğun İlgi

Akyurt Belediyesinin 17 Haziran 2019 tarihinde devreye soktuğu hızlı iletişim ve özüm sistemi ilk 24 saatte yoğun bir şekilde kullanıldı.

Hizmetten haberdar olan Akyurt halkının bir kısmı hemen istek ve şikayetlerini yazıya dökerek Akyurt Belediyesi’ne iletirken, büyük bir çoğunluk ise hizmet nedeniyle duydukları memnuniyeti, ilan edilen numaraya teşekkür mesajı atarak gösterdi.

Vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için insanların belediye binasına kadar gelmeden karşılarında bir muhatap bulmaları ve sorunlarını daha hızlı çözmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını söyleyen Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık “İnternet artık küresel dünyanın içerisinde reklam, üretim, ticaret ve hizmet alanının merkezinde yer alıyor. Akyurt Belediyesi olarak bizler de çağın gerisinde kalmadan, vatandaşların isteklerine en hızlı biçimde cevap verebilmek amacıyla WhatsApp hattını hizmete açtık. Böylece vatandaşımız derdini buraya gelmeden bize iletiyor, biz de en kısa süre içerisinde ya vatandaşımıza ulaşıyoruz ya da isteğini yerine getirdikten sonra kendisine bize ulaştığı yoldan cevap veriyoruz. Çok güzel geri dönüşler de alıyoruz. Müdürlüklerimiz hakim oldukları konularda hızlı cevap vererek vatandaşı bekletmiyor. Bu sistemi geliştirerek vatandaşlarımızın en az zahmet ile en hızlı hizmeti almalarını sağlamak amacındayız” dedi.

24 SAAT İÇİNDE 67 MESAJ

WhatsApp hattının açıldığının ilan edilmesinden sonraki ilk 24 saat içerisinde Akyurt Belediyesine toplam 67 mesaj geldi. Bunların 19 tanesini tebrik ve teşekkür mesajı oluştururken, 9 talep ile Fen İşleri Müdürlüğü, 7 talep ile Özel Kalem Müdürlüğü, 6 talep ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ve 5 talep ile Zabıta Müdürlüğü sistemin en çok işlem yapan ve cevap veren müdürlükleri olarak öne çıkıyor. Gelen şikayetlerin 30 tanesine olumlu cevap veren Akyurt Belediyesi, 18 mesaja ise olumsuz cevap verdi. Olumsuz cevap verilen konularda ise vatandaşlar ilgili kurumlara yönlendirildi.

Sosyal medya mesajlarının istatistik dışında tutulduğu haberimizde, Akyurt Belediyesinden aldığımız bilgi doğrultusunda günde ortalama 5 sosyal medya mesajına cevap veriliyor. Akyurt Belediyesi yetkilileri sosyal medyadan gelen isteklere de aynı özenle cevap vermeye çalıştıklarını belirtirken, bu başvuruların yalnızca WhatsApp hattında toplanmasının daha hızlı sonuç vereceği görüşünde birleşiyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt Hilal Ayık

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı