1. Haberler
  2. Akyurt
  3. Akyurt Belediye Meclisi’nden Doğalgaz Altyapı Çalışmalarına Onay

Akyurt Belediye Meclisi’nden Doğalgaz Altyapı Çalışmalarına Onay

featured
service

Akyurt Belediye Meclisi, ilçenin belirli mahallelerinde doğalgaz altyapı çalışmalarının başlatılmasına ilişkin önemli bir karara imza attı. Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı toplantısında İmar Komisyonu’nun raporu oy birliği ile kabul edildi.

Akyurt’un Mahallelerine Doğalgaz Geliyor

Meclis toplantısında alınan karar kapsamında, Akyurt ilçesine bağlı Karayatak, Çardakbağı, Kozayağı, Ahmetadil, Karacalar, Haydar, Şeyhler, Elecik, Karacakaya, Samut, Büğdüz, Uzunlar ve Çam mahallelerine doğalgaz arzı sağlanacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dağıtım lisansı verilen Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş. tarafından yürütülecek çalışmalarla ilgili olarak şu kararlar alındı:

  1. Altyapı Çalışmalarının Başlatılması: İlçenin belirlenen mahallelerinde doğalgaz altyapı çalışmalarının başlatılması.
  2. Kazı ve Şebeke Yapım Faaliyetleri: İlgili mahallelerdeki tüm cadde, sokak ve kadastro yollarında ihtiyaç duyulan kazı ve şebeke yapım faaliyetlerine izin verilmesi.
  3. İmar ve Alt Yapı Bilgi Sistemlerinin Kullanımı: Dağıtım şebekesi yapım çalışmaları kapsamında imar ve altyapı bilgi sistemlerinden faydalanılmasına izin verilmesi.
  4. Gerekli İş Birliğinin Yapılması: Dağıtım şebekesinin yapım ve dağıtım faaliyetlerinde gerekli iş birliğinin sağlanması.
Akyurt Belediye Meclisi’nden Doğalgaz Altyapı Çalışmalarına Onay