fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3378
  %0,29
 • EURO
  10,0361
  %0,41
 • ALTIN
  479,03
  %0,30
 • BIST
  1.420
  %0,26
100 Kamyon Çöp Toplandı

100 Kamyon Çöp Toplandı

Akyurt’ta yerel seçimlerin ardından başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda şimdiye kadar yaklaşık 100 kamyon çöp toplandı.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın başkan seçilmesinin ardından başlattığı ilk çalışmalardan biri de ilçe genelindeki çöplerin toplanması oldu. Nisan Ayı’nın ilk haftasında başlatılan temizlik çalışmalarında bugüne kadar yaklaşık 100 kamyon çöp toplandı. Çöplerin çoğunluğunu plastik ve kağıt atıkları oluştururken, 61 personel, 2 kamyon ve çöp taksi ile çöpler toplandı.

TEMİZLİK DEVAM EDİYOR
Çalışmaların devam ettiğini ve ilçenin büyük oranda çöplerden arındırıldığını belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık “Yaklaşık 2 aydır ilçemiz genelinde temizlik çalışmaları sürdürülüyor. İlçemizi büyük oranda çöplerden arındırdık. İlçe halkımızın da desteği ile birlikte çevre bilincini yaygınlaştıracağız” dedi.

“SIFIR ATIK PROJESİ BAŞLATILDI”
Ayrıca ‘Sıfır Atık Projesi’ başlattıklarını da belirten Ayık, “İlçemizin %10’unu kapsayacak şekilde ‘Sıfır Atık Proje”mizi başlattık. 7 ayrı noktada, 7 farklı mahallemize kağıt, plastik, cam, metal, atık yağ, atık pil, elektronik gereçlerin bırakılabileceği Mobil Atık Getirme Merkezlerini yerleştirdik. Bütün resmi kurum ve okullarımıza iç mekan kumbarası yerleştirilirken, ilçemiz genelinde 15 adet ambalaj atığı toplama kumbarası, 7 adet cam toplama kumbarası ve 5 adet plastik pet şişe toplama kumbarası konuldu. Tüm Akyurt Halkının desteği ve duyarlılığına ihtiyacımız var. Akyurt’ta hep birlikte yaşıyoruz, çalışmalarımızda ilçe halkımızın desteği büyük önem taşıyor” dedi.
‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında 2 bin broşür, 2 bin çöp poşeti ve 2 bin adette pazar filesi dağıtımı yapıldığını söyleyen Ayık, Sıfır Atık Projesinde Ankara’da örnek ve pilot bölge olmayı planladıklarını, projeyi Akyurt geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt çöp

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı