fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
AK Parti’de Başkan Murat Yıldırım

AK Parti’de Başkan Murat Yıldırım

Akyurt’ta, AK Parti’nin ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile gerçekleştirdiği 7. Olağan İlçe Kongresi’nde Murat Yıldırım ilçe başkanlığına getirildi.

Akyurt Belediyesi Kültür Merkezi’nde pandemi önlemleri ile gerçekleştirilen kongrede konuşan Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, belediye tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Bir süredir çalışmaları devam eden ‘kentsel dönüşüm’ hakkında bilgi veren Başkan Ayık, kısa süre içerisinde projenin ilçe halkı ile paylaşılacağını aktardı.

“KENTSEL TASARIM ve MİMARİ PROJELER TAMAMLANDI”

Ayık, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi öyle güzel bir sistem ki, biz ne zaman bakanlarımıza elimizde bir proje ile gitsek, sağolsunlar bizim elimizden tuttular ve sahiplendiler. Bakanlığın bütün imkanlarını sonuna kadar açtılar. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un destekleriyle, yatay mimariye uygun çok güzel bir kentsel dönüşüm projesi çizildi ve onay aşamasında, Allah nasip ederse bir buçuk, iki aya kadar siz değerli hemşehrilerimizin de takdirlerine sunacağız. Kentsel tasarım ve mimari projeler tamamlandı. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteğiyle yapılacak olan millet bahçesi projemiz var. Akyurt’umuz maalesef yetişmiş orman varlığı olmayan tek ilçe, ağaç bakımından fakir bir ilçeyiz ancak elimizden geldiğince gerek Orman Bakanlığı’mızla birlikte yapmış olduğumuz protokoller, gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yapacağı ‘Millet Bahçesi’ ile Akyurt’umuza olabildiğince nefes aldıracak alanlar üretmeye gayret ediyoruz. 130 bin metrekarelik otun dahi bitmediği alanı, yemyeşil bir kent ormanına dönüştürecekler, buradan sayın bakanımıza şükranlarımı sunmak istiyorum” dedi.

FUAR ALANI İNŞAATI BAŞLAYACAK

Fuar alanı hakkında da açıklamalarda bulunan Ayık, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Akyurt’umuzu ve Kuzey Ankara’yı ilgilendiren bir meselemiz var. Herkesin sorduğu, ‘inşaat neden bekliyor’ dediği fuar alanında müteahhit firmayla ilgili yaşadığımız yasal süreç devam ediyor, bunun sonrasında inşallah fuarımızda kaldığı yerden devam edecek. Bakanımız Mustafa Varank’ın da destekleriyle fuar alanı inşaatımızı devam ettireceğiz. Mahkeme sürecinde, bilirkişi raporunun yazılması ile birlikte Ocak, Şubat ayında yeni bir ihale ile önümüzdeki bir yıl içerisinde de tamamlanması hedefleniyor. Kuzey Ankara’nın kaderini etkileyen bir konu, bütün bölge halkına da diyebiliriz ki, yer burası, hiçbir şekilde yerinde değişiklik söz konusu değil, bakanlığımızın, kurumlarımızın destekleriyle tamamlayacağız, inşallah”

“ENTEGRE HASTANE OLMAYACAK”

Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün ise “Hepinizin beklediği hastane projesi bitti, ihalesi bitti, ihalenin kesinleşmesi bekleniyor, onun da temelini inşallah hep birlikte atacağız. Eksikleri bildiğimiz için hastanenin Akyurt Devlet Hastanesi olarak yapılmasını sağlayacağız, entegre hastane olmayacak” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM
İlçe Yönetim Kurulu
Murat Yıldırım, Ahmet Bal, Alptekin Aktürk, Aytekin Ayantaş, Burak Çelebi, Cengiz Ertürk, Cemal Çulha, Esma Kum, Emrullah Taygun, Feyyaz Kaya, Mustafa Gül, Seda Özdemir, Süheyla Öztepe, Tuncay Karakoç, Veysel Aslan
Yedek: Apdullah Tiryaki, Ayşe Köksal, Faruk Tunçay, Mensure Geçili, Mehmet Şahin, Nizmettin Şahin, Osman Şentürk, Sinan Çokyaman.
İl Kongre Delegeleri
Kadir Gürbüz, Murat Yıldırım, Hilal Ayık, Gültekin Ayantaş, Fethi Avcı, Veysel Fırat, Kadir Kocaer, Sema Arslan, Ahmet Bal,
Yedek: Esma Kum, Mensure Geçili, Nuh Ünal, Seda Özdemir, Feyyaz Kaya

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı