ABB’den Başkente Yeni Psikolojik Danışma Merkezi

ABB’den Başkente Yeni Psikolojik Danışma Merkezi

ABONE OL
Nisan 6, 2023 11:25
ABB’den Başkente Yeni Psikolojik Danışma Merkezi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni bir Psikolojik Danışma Merkezi kurulması amacıyla Ulus’ta uzun yıllar Giysi Merkezi olarak hizmet veren tarihi binada başlattığı bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor. 5 kattan ve 510 metrekarelik alandan oluşan merkezde, dezavantajlı gruplara psikolojik destek verilmesi planlanıyor.

Toplum sağlığını önceleyen projeleri Başkentlilerle buluşturan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulus bölgesine yeni bir Psikolojik Danışma Merkezi kazandırmak için mesaisini sürdürüyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlıklarının beraber yürüttüğü proje kapsamında; 1940’lı yıllarda yapılan ve uzun yıllar boyunca Giysi Merkezi olarak kullanıldıktan sonra atıl hâle gelen tescilli bir bina, Psikolojik Danışma Merkezi olarak hizmete açılacak.

2023’TE HİZMETE AÇILMASI PLANLANIYOR

5 kattan ve 510 metrekarelik alandan oluşan binada Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen boya, kapı, zemin yenileme ve merdiven korkuluklarındaki tadilat çalışmalarını tamamladı.

Uzun süredir atıl durumda bulunan binanın yeniden hizmete kazandırılması için çalıştıklarını kaydeden Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı Mimarları Sibel Zaman, şunları söyledi:

“Ulus’ta uzun yıllar Giysi Merkezi olarak kullanılan tescilli binanın Psikolojik Danışma Merkezi olarak hizmet vermesi için binanın restorasyon ve tadilat işlemlerini gerçekleştirdik. Yeni oda bölüntüleri yapıldı. Boya, kapı, zemin yenileme ve merdiven korkuluklarındaki tadilat çalışmaları tamamlandı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına devredilmesinin ardından 2023 yılında hizmete açılmasını bekliyoruz.”

Tüm Yorumlar (1)
  • uğur

    bu gibi merkezleri çok miktarda açın ve en iyi psikologları verin ki, vatandaşa olup biteni akıllıca anlatsın..

    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.