ABB SMA’lı çocukların sesi oluyor

ABB SMA’lı çocukların sesi oluyor

ABONE OL
Ocak 19, 2022 11:31
ABB SMA’lı çocukların sesi oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası çocukların valilik izinli bağış kampanyalarının bilgilerini resmi internet sitesinden yayımlamaya başladı.

https://www.ankara.bel.tr/” internet adresinde yer alan ‘SMA’lı Çocuklarımıza Destek Sayfası’ linki üzerinden hayırsever vatandaşlar, tedavi masraflarının karşılanmasına destek olmak için açılan banka IBAN numaralarına ulaşabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te toplum sağlığını korumaya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. 

Türkiye’de ilk kez yeni evlenecek çiftler için ücretsiz Spinal Musküler Atrofi (SMA) testi uygulaması başlatarak örnek olan Büyükşehir Belediyesi, SMA hastası çocuklar için başlatılan valilik izinli bağış kampanyalarının bilgilerini de ankara.bel.tr adresi üzerinden erişime açtı.

SMA’LI ÇOCUĞU OLAN AİLELERE DESTEK

 İnsan odaklı uygulamalara öncelik vererek toplumsal dayanışma ruhunu yeniden canlandıran Büyükşehir Belediyesi, yeni başlattığı uygulamayla da Türkiye genelinde SMA’lı çocuğu olan ve tedavi masrafları için kampanya başlatan ailelere destek olmak amacıyla hayırsever vatandaşlarla aracılık görevi üstlendi.

 Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, “SMA’lı Çocuklarımızın Sesi Oluyoruz. Çocukların koşup gülebileceği mutlu bir geleceği hep beraber inşa edelim. Valilik izinli bağış kampanyalarına Belediyemizin internet sitesinden ulaşabilirsiniz” ifadelerine yer verildi. 

“İyilik bulaşıcıdır” anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayırseverlerin SMA’lı çocuklar için başlatılan bağış kampanyalarına destek olabilmesi ve kolayca ulaşabilmesi  için resmi internet sayfası olan https://www.ankara.bel.tr/ adresinde yer alan ‘SMA’lı Çocuklarımıza Destek Sayfası’  linkini paylaştı.   

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.