fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
3 Yılda 14 Bin Göçmene Hizmet

3 Yılda 14 Bin Göçmene Hizmet

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Uluslararası Sınır Yönetimi Program Müdürü Darijus Pamparas, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Ankara Saha Müdürü Akif Atlı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u makamında ziyaret etti.

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında gerçekleşen ziyarette Başkan Altınok, mülteciler konusuna özellikle değinerek, “Bir insanın kurtuluşu tüm insanlığın kurtuluşudur. İnsan hakkı ve yaşam hakkı çok kutsaldır. Suriyeli kardeşlerimize kapılarımızı açtık ama lakin bir laf vardır, ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar ah vatanım demiş.’ O nedenle ne yaparsak yapalım vatan özlemi başka, onlar da kendi ülkelerinde güvenli, özgürce ve insani şartlarda yaşamayı ister. Türkiye Suriyeli’lerin ülkelerinde güvenle yaşamaları için ve güvenli bölge için mücadele veriyor. Türkiye nihai çözüm için çalışıyor. Suriye meselesi çözülürse dünyadaki göç meselesinin de yüzde 80’i çözülmüş olur” dedi.

“EL ELE VERİP SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Altınok, Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözleriyle Birleşmiş Milletlerin misyonunu bir anlamda tarif ettiğini vurgulayarak, “Göçmen hizmetleri merkezimiz faydalı çalışmalara imza atıyor, el ele verip dünyadaki sorunları azaltacağız. Yerel yönetimler vatandaşa dokunma, hızlı çözüm ve kolay ulaşma noktasında önemli bir görevi ifa ediyor” ifadelerini kullandı.

3 YILDA 14 BİN GÖÇMENE HİZMET

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Uluslararası Sınır Yönetimi Program Müdürü Darijus Pamparas da 60 milyon dolar bütçe ile 60 proje yürüttükleri bilgisini verdiği konuşmasında Suriye sınır bölgesine özel çalışmalar, göç yönetimi ve yeniden yerleştirmenin bu projelerin ana başlıkları olduğunu söyledi. Pamparas ayrıca Keçiören Göçmen Hizmetleri Merkezi’nin örnek teşkil ettiğini ve farklı illerde de bu yapılanmaya gidilerek son 3 yılda 14 bin göçmene hizmet verildiğini dile getirdi.

KEÇİÖREN’E ÖZEL TEŞEKKÜR

Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Ankara Saha Müdürü Akif Atlı Keçiören’in mültecilere yönelik desteğinden ötürü teşekkür ederek, güvenli ve yaşanabilir şartlar oluştuğunda tüm mültecilerin ülkelerine dönmelerini temenni ettiklerini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
keçiören

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı