fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5502
  %0,24
 • EURO
  8,9889
  %0,10
 • ALTIN
  414,45
  %0,78
 • BIST
  1.542
  %0,26
Büyükşehir İle Tatil Başlasın

Büyükşehir İle Tatil Başlasın

Başkentliler, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen tatil kampları için gün saymaya başladı.

Yaşlı, engelli, engelli refakatçileri, şehit aileleri ve başarılı öğrencilerin yararlandığı “her şey dahil ücretsiz” tatil kampları için kayıt başvuru işlemleri alınıyor.

‘BAŞARI SİZDEN TATİL BİZDEN’

Büyükşehir Belediyesi derslerinde başarılı olan Başkentli öğrencilere ödül olarak tatil hediye ediyor.

Öncelikle ortaöğretim 6, 7, 8 ve 9. sınıfı bitirerek takdir ya da teşekkür belgesi alan, maddi imkanı bulunmayan öğrencilere, “Başarı Sizden Tatil Bizden” sloganı ile düzenlenen Altınoluk (Akçay) ve Akçakoca Tatil Kampları için başvuru kayıtları başladı. Başvurular bir yandan devam ederken, ilk kafile 14 Temmuz Pazar günü yola çıkıyor.

YAZ KAMPI YOLCUSU KALMASIN

Büyükşehir Belediyesi, Altınoluk ve Akçakoca Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde vatandaşlara birer haftalık gruplar halinde ücretsiz tatil yapma imkanı sağlıyor.

Yaşlı ve engelli vatandaşlar ile refakatçilerinin sosyal hayatlarını renklendirmeyi ve canlandırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, tatil kampları ile vatandaşlara unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı sunuyor.

Vatandaşlar güvenli bir ortamda eğitmenler ve uzmanlar eşliğinde yaz kamplarına katılarak, hem sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu bir yaz geçiriyor hem de tarihi ve turistik mekanları gezme şansını yakalıyor.

KAMPLARDA EĞLENCE VE DAYANIŞMA İÇ İÇE

Kamp süresi içinde Çanakkale Gelibolu’daki Şehitlik, Altınoluk (Akçay), Edremit, Ayvalık ve Asos’a (Behramkale) geziler düzenleniyor.

Gündüz saatlerinde gezi, yüzme ve eğlenceli spor aktiviteleri yapılırken, akşamları da ateş başında eğlenceler, Amfi Tiyatro’da animasyon gösterileri tatile renk katıyor.

Futbol ve basketbol sahalarından havuza, denizden eğlenceli spor aktivitelerine kadar birçok etkinliğe katılan, dayanışma içinde hareket eden 7’den 70’e Başkentliler, Büyükşehir Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederek, bu hizmetten duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getiriyor:

-Meral Gülseven: “İlk kez geziye katılıyorum. Gezi engelli ve maddi durumu yeterli olmayanlar için çok güzel bir fırsat. Belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz bu uygulama için.”

-Hilal Demir: “Bu sene liseye geçtim yaz kampına bu ikinci gidişim. Geçen sene Çanakkale’ye gitmiştik. Çok memnun kaldım, çok eğlenceli olmuştu. Bu kamp sayesinde hem eğlendik hem gezdik. Kültürümüzün gelişmesine de katkı sağlıyor. Kamp imkanı sağlayan Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz.”

-Kenan Önder: “Yaz kampına geçen sene eşimi götürmüştüm. Bu sefer de eşimle birlikte gitmek için başvuruyorum. Geçen sene çok memnun kaldık. Balıkesir’e gitmiştik. Çok güzeldi. Belediye başkanımıza ve tüm çalışanlarına her şey için teşekkür ediyoruz.”

-Soner Arslan: “Daha önce Akçakoca’ya gittim. Tekrar başvuruyoruz. Hizmet çok güzeldi, bir tatil köyünü aratmayacak şekildeydi. Belediyemiz oldukça başarılı zaten. Başkanımıza başarılarının devamını diliyorum. Gayet iyi çalışmaları var.”

BAŞVURU VE KAYIT İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz tatil kamplarına katılmak isteyen yaşlı, engelli, şehit yakını ve öğrenciler; Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bulunan Sosyal Hizmetler Bankosu’na istenilen evraklarla başvuru yapabilir.

Öğrenciler için gereken belgeler;

Karne veya başarı belgesinin aslı ile fotokopileri, velisinin ve öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte), İkametgah Belgesi ve 1 adet fotoğraf.

60 yaş üstü olan yaşlı vatandaşlar için gereken belgeler;

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı.

Engelli vatandaşlar için gereken belgeler;

Engelli raporu fotokopisi, refakatçinin ve engelli vatandaşın nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte) ve 1 adet fotoğraf.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı