fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,9550
 • EURO
  9,3935
 • ALTIN
  487,43
 • BIST
  1,1801
“100 fezleke de gelse gerçekleri söyleyeceğiz”

“100 fezleke de gelse gerçekleri söyleyeceğiz”

“Tank Palet Fabrikası Özelleştirmesi” hakkındaki basın açıklaması nedeniyle hakkında fezleke gönderilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “100 tane fezleke gönderseler de bu gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. Bir adım geri adım atmayacağız, Türkiye’nin çıkarları için mücadeleye devam edeceğiz. Ismarlama fezlekelerle bizlere geri adım attıramazlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın fezleke ile ilgili değerlendirmeleri şöyle:

“Hangi ülkeye giderseniz gidin devletin silah/tank fabrikasını başka bir ülkeye satmak o ülkeye ihanettir. Bunu yapan her kim olursa olsun suç işlemektedir. Bizlere fezleke hazırlayacaklarına ülkenin silahlı kuvvetlerinin fabrikasını Katarlılara peşkeş çekenlere soruşturma açmaları gerekiyordu. Ama bu süreçte bunu beklemek saflık olacaktır.

Elbette hukukun geldiği nokta üzücü. Ve artık verilen kararlara şaşırmıyoruz. Suudi İşadamı Yasin El Kadı’ya Etiler Polis Okulu arazisi verilmesiyle ilgili yaptığımız basın açıklaması sonrası 13 Kasım 2014’te TBMM Başkanlığı’na gönderilen fezlekede Yasin el Kadı’ya “alenen hakaret ettiğimiz, iftirada bulunduğumuz” gerekçesiyle milletvekili dokunulmazlığımızın kaldırılması istenirken de şaşırmadık, tank paleti savunduğumuz için gönderilen fezlekeye de elbette şaşırmıyoruz.

Bir kez daha altını çizerek söylemek gerekirse, Tank Palet fabrikası Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir fabrikadır. Tank palet fabrikası neyse 2’nci Ordu odur. Doğuda sınırımızı bekleyen birlik ile tank palet fabrikasının hiçbir farkı yoktur, orada çalışan işçinin de o Mehmetçikten hiçbir farkı yoktur. Ve bu tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekilmiştir. Bu nedenle 100 tane fezleke gönderseler de bu gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. Bir adım geri adım atmayacağız, Türkiye’nin çıkarları için mücadeleye devam edeceğiz. Ismarlama fezlekelerle bizlere geri adım attıramazlar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
chp fezleke veli ağbaba

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı