fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,2463
 • EURO
  8,5526
 • ALTIN
  461,78
 • BIST
  1,1801
Yavaş’tan Kadın Girişimcilere Destek

Yavaş’tan Kadın Girişimcilere Destek

Kadınların çalışma hayatına ve üretime katılmalarını sağlayarak kırsal kalkınmayı teşvik etmeyi ve şehir ekonomisini canlandırmayı amaçladıklarını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerinin ürettiği salçadan satın alma sözünü tuttu.

KADIN EMEĞİNE DESTEK

Kısa bir süre önce Zehra Varol başkanlığında Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleriyle bir araya gelen Başkan Yavaş, bu görüşmede, hem sözleşmeli üreticiliği destekleyeceğini hem de kooperatifin ürettiği salçayı EGO Mutfağı için satın alacağı sözünü verdi.

 “Kadın dostu kent Başkent” sloganıyla yeni yönetim anlayışını hayata geçiren Başkan Yavaş’ın talimatıyla Ayaş Akkaya köyünde kadınların ürettiği 6 bin 300 kilogram salça, EGO Genel Müdürlüğü mutfağında kullanılmak üzere satın alındı.

EGO MUTFAĞINDA EV TADINDA SALÇA

EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hikmetullah Evrensel ile görüşerek el sıkışan Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Zehra Varol, kadın üreticilere desteğinden dolayı Başkan Yavaş’a teşekkür etti ve şöyle konuştu:

“2007 yılında kadın çiftçilerle birlikte kooperatifi kurduk. Biz çiftçi, üretici kadınlar olarak tarlada yetiştirdiğimiz domateslerin piyasaya göre zaman zaman ziyan olması, tarlada kalması sebebiyle bir salça tesisi kuralım istedik. Bunun üzerine çalışmalar yaptık, proje hazırlığımız oldu. Geçen yıl ilk olarak deneme üretimimizi yaptık. Bu yıl ise seri üretime geçtik. Göreve başlamasının ardından Mansur Başkanımızı ziyarete geldiğimizde kendimizden bahsettik. Sağ olsun o da üreticiyi, çiftçi kadınları desteklemek istediğini belirterek bizden salça alacağı sözünü verdi ve bu sözünü tuttu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hikmetullah Evrensel ile de görüşmelerimizi yaptık. EGO Mutfağına salçalarımızı en kısa sürede göndereceğiz inşallah.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2020-07-10 21:46:31
2020-07-01 21:38:33
2020-06-21 11:49:46
2020-06-21 01:53:05