SİZ DE YAZIN...

TYGD’de Toplu İstifa

TYGD’de Toplu İstifa

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’nde (TYGD) Nisan 2018’de gerçekleştirilen genel kurulun ardından seçilen 11 kişilik yönetim kurulundan 8 kişi istifasını duyurdu.

Ankara’da yayın yapan yerel gazete temsilcilerinin birlikteliği ile kurulan TYGD’de toplu istifalar yaşandı. 11 kişilik yönetim kurulunda 8 kişi istifasını sunarken, Nisan 2018’de gerçekleştirilen genel kurulda belirlenen hedeflerden uzaklaşıldığı ve bu kararın alındığı vurgulandı. TYGD  Yönetim Kurulu üyelerinden Savaş Şahin, Birol Karakılıç, Adem Oruç, Soner Aksakal, Onur Kök, Ayşegül İşbilir, Sevda Huriye Kara, Aynur Tekin ortak bir açıklama yaparak yeni bir oluşum ile çalışmalara devam edeceklerini dile getirdiler.

Yapılan açıklamada “Nisan Ayı’nda gerçekleştirmiş olduğumuz genel kurulda başkanlığa seçilen Kenan Akçahanoğlu’nun ‘Sivil Toplum Örgütü’ prensiplerine aykırı hareket etmesi, başkanın yönetim kurulu üyelerine karşı olumsuz davranışları, Genel Kurul’da alınan kararların uygulanmaması, derneğin amaç ve ilkelerinden uzaklaşılması 11 kişilik yönetim kurulundan 8 kişinin istifasına yol açmıştır. Mesleğe gönül vermiş ve ‘Basın Meslek İlkeleri’ doğrultusunda hareket eden dostlarımız ve meslekteşlarımızla yeni bir oluşum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂