SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
Erkan Kömürcü
Erkan Kömürcü
kmrc.erkan@gmail.com
Siyaset mi, politika mı konuşmalı?
 • 0
 • 21 Temmuz 2018 Cumartesi
 • +
 • -

Sevgili Okurlar ; Uzun zamandır gündemimizde olan seçimleri geride bıraktık. Ülkeyi önümüzdeki beş yıl boyunca yönetecek kadrolar oluştu,peki bundan sonra siyaset mi, politika mı konuşmalıyız. Sözcük olarak birbirine çok yakın olan bu kavram uygulama olarak birbirinden çok farklı aslında.

Siyaset adı üzerinde siyasi bir görüşün,amacına ulaşmak için yaptıkları ve yapmayı vaad ettikleridir. Politika ise yaşam biçimi,üterim biçimi açısından yapılması gerekenlerdir. Siyaset konuşursak partileri, Politika konuşursak Ülkemizi, Şehrimizi konuşuruz.

Ben kişisel olarak politika konuşmamızın Vatana, Millete hayırlı olacağından yanayım. Siyaset gereğinden fazla konuşulduğunda İnsanları birbirinden soğutuyor,ötekileştiriyor artık buna bir son vermeliyiz.

Mesleğimizi, Şehrimizde yaşadığımız sorunları, Kamu Kurumlarında karşılaştığımız yanlış ve yanlı uygulamaları konuşup,tartışıp sorunları çözmeliyiz. Bugün çok küçükken çözmediğimiz bir sorun gelecek nesillerin çözemeyeceği büyük bir problem haline gelebilir. Siyaset konuşanlar partilerinin seçim kazanmasını,polikita konuşanlar Ülkelerinin kazanmasını yegane sebep edinmişlerdir. Öyleyse hadi önce mahallemiz,şehirimiz sonra Ülkemiz için politika konuşmaya

Gündemdeki konular;

1-Marka Şehir(İlçe) nasıl olabiliriz?
2-Yaşadığımız İlçe’de huzuru ve güvenliği arttırıcı tedbirler olarak neler yapabiliriz?
3-Bir fikrimizi düşüneceğimizi yetkilerle Siyasete girmeden nasıl paylaşabiliriz?
4-Otonomi açıldı Avm inşaatı başladı,Yıldırım beyazıt Üniversitesi eğitime başladı,Yıllardır beklediğimiz Fuar alanı ihalesi tamamlanıp inşaatı başladı ama bölgemizi hala bir cazibe merkezi yapamadıysak eksik olan ne ?

FUAR ALANI SÜRECİ HAKKINDA

Yıllardır bir hayaldi,ümitti bizim için ha yapıldı,ha başladı,ha başlayacak derken yıllar geçip gitti. Süreç çok uzun ve zorlu geçti gelinen son aşamada ihale ilanına çıkılıp yer değişikliği gündeme gelince işte o an meydana çıkmaktan hiç çekinmedim,çekinmedik.Yaptığımız basın açıklamaları,Televizyon programları derken en son hazırladığımız bilgi notu ve halkımızın desteği ile süreci sonlandırdık. İhale sonuçlandı inşaat çalışmaları başladı,yüklenici firma bir yıl içerisinde anahtar teslim inşaatı bitirecek ve 2019 yılının Temmuz-Ağustos aylarında Ankaramız Uluslararası nitelikte bir Fuar ve Kongre merkezine kavuşmuş Olacak. Vatana Millete Hayırlı Olsun…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

 • YENİ
 • YORUM

Bölüyorum ama 1 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂