SİZ DE YAZIN...

“Şehrim İçin Bende Varım”

“Şehrim İçin Bende Varım”

reklam

Akyurt Belediyesi tarafından “Şehrim İçin Bende Varım” sloganıyla gerçekleştirilen “Akyurt Şehir Buluşması”nda katılımcılar istek ve taleplerini yetkililere iletme fırsatı buldu.

Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın yanı sıra, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, ASKİ, Enerjisa yetkilileri de katılım gösterdi. Akyurt İlçesi mahalle muhtarları, STK temsilcileri, esnaf odası yöneticileri ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin yer aldığı Akyurt Şehir Buluşması’nda katılımcılar Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a ve diğer kurum temsilcilerine sorularını yönelttiler.

“YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Ayantaş ilçenin 2004 yılına ait görüntülerini katılımcılar ile paylaşırken, daha sonra belediyenin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Ayantaş, “Ankara’nın kuzeyinde avantajlı ilçeler arasında yer alıyoruz. Akyurt tüm kamu kurum ve kuruluşları ile iyi bir sinerji yakaladı, son 14 yılda Ankara’nın en iyi ilçelerinden birisi oldu, Akyurt’un önü açık, değişim zor oluyor, biz bu değişimi başardık, bir çok zorlukları atlattık. Bizimde yetişemediğimiz yerler var. Akyurt’un diyelim ki 100 ihtiyacı var, bu ihtiyaçları sırasıyla yerine getirelim istiyoruz. Sizlerin bildiği, dile getirdiği taleplerin hepsini takip ediyoruz. İhtiyaçları ve listeleri görüyoruz, buzdolabına koyduğumuz projelerimizi yeri ve zamanı geldiğine hayata geçiriyoruz. Akyurt artık bir şehir.” şeklinde konuştu.

Ayantaş’ın sunumu ve konuşmasının ardından soru, cevap bölümüne geçildi. Toplantıya katılanlar elektrik kesintileri, yol ihtiyaçları, sokak hayvanları, içme suyu gibi konularda yetkililere taleplerini ilettiler. Yetkililer vatandaşların taleplerini not alarak, gerçekleştirilmesi konusunda gerekli adımların atılacağını ifade ettiler.

RAMAZAN’DAN ÖNCE TEMELİ ATILACAK
Toplantıda fuar alanı ihalesi ile ilgili de bilgi veren Ayantaş “Şu anda fuar alanı ihalesi gerçekleştiriliyor. 10 Nisan’da teklif değerlendirmeleri gerçekleştirilecek. Ramazan Ayı’ndan önce de temeli atılacak” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM