Sizde Yazın!

Okullar Eğitim-Öğretime Hazırlanıyor

Okullar Eğitim-Öğretime Hazırlanıyor

reklam

Akyurt Belediyesi ilçedeki okullarda kapsamlı temizlik çalışması başlattı.

İlk ders zili çalmadan tüm okulların temizleneceğini belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “İlçemizdeki eğitim yuvalarını çocuklarımızın sağlığı için temizliyoruz” dedi.

Akyurt Belediyesi tarafından okul bahçelerinin yıkandığını ve dezenfekte edildiğini ifade eden Başkan Ayantaş, “Okullar açılmadan ilçemizdeki tüm okullarda temizlik çalışmalarımızı tamamlayacağız. Çocuklarımızın sağlığını önemsiyoruz ve onların eğitim aldığı mekanları daha sağlıklı hale getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

“EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Ayantaş, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim görebilmelerini sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileri ile sürekli iletişim halindeyiz. Okullarımızın ihtiyaçlarını takip ederek, belediyemizin imkanları doğrultusunda destek sağlıyoruz. Her yıl ilçemizdeki tüm okulların temizlik malzemesi ihtiyacı belediyemiz tarafından karşılanıyor. Aynı zamanda ilçemizde eğitim-öğretimin daha verimli şekilde yürütülebilmesi için ilçemize 3 yeni okul kazandıracağız. Yıldırım Mahallesi’nde 32 derslikli ilkokul ile Beyazıt Mahallesi’nde 16 derslikli Anadolu Lisesi’nin inşaatına başlandı. Ayrıca Yıldırım Mahallemizde inşaatı devam eden lisenin yanına 16 derslikli ilkokulun da yapımına başlanacak. 64 yeni dersliğin yer aldığı okullarımızın tamamlanması ile birlikte derslik başına düşen öğrenci sayısı da azalmış olacak ve daha iyi şartlar altında eğitim-öğretimlerine devam edebilecekler. Akyurt Belediyesi olarak eğitime katkılarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM