SİZ DE YAZIN...

Mansur Yavaş: Ankara’yı Köyleriyle Birlikte Zengin Edeceğiz

Mansur Yavaş: Ankara’yı Köyleriyle Birlikte Zengin Edeceğiz

reklam

Sabah kahvaltısında Akyurtlularla bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Akyurt Ziraat Odası’nın genel kurulunda konuştu.

“SÖZLEŞMELİ, ALIM GARANTİLİ ÜRETİCİLİK YAPTIRACAĞIM”

“Ankara Büyükşehir Belediyesi biliyorsunuz yıllardır yurt dışından ağaç ithal eder ve müthiş paralara. Almanya’dan İtalya’dan alınan mal maalesef büyükşehire 1400 Euro’ya geliyor.” diyen Yavaş, “Bu eleştiri konusu olunca Mustafa Tuna bu uygulamaları bitirdi. Ama Ankara Büyükşehir Belediyesi bütün bitkilerini İzmir tarafından alıyor. Benim vaadim şudur bundan sonra alımlarının hepsini Ankara’nın civar ilçelerinden yapacak. Ben sizlere sözleşmeli, alım garantili, üreticilik yaptıracağım. Şu havalimanı yoluna dikilen ağaçları hatırlayın, Akyurt’u 10 defa ihya ederdi. İthal geliyor, ilk başta çok güzel görünüyor ama iklimi buraya uymuyor.” dedi.

“ANKARA’YI KÖYLERİYLE BİRLİKTE ZENGİN ETMEK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

Çiftçilerin sorunlarına değinen Yavaş, “Ayrıca burada hayvancılık var, mezbahane yok. Bunları en kısa zamanda çözerek, isterseniz kapasite artarsa et kombine tesisi yapmaya götürecek kadar bütün destekleri yapacağız. Bizim derdimiz Ankara’yı köyleriyle birlikte zengin etmek bunun için uğraşacağız. Buradaki insanların ekmek bulması için, iş bulması için uğraşacağız.” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-23 01:32:25
2019-03-14 11:39:48
Resul: Aslannn
2019-03-14 11:38:47
2019-03-14 11:37:48