SİZ DE YAZIN...

Kozayağı Ortaokulu’nun Büyük Başarısı

Kozayağı Ortaokulu’nun Büyük Başarısı

Avrupa’nın en büyük okul ağı olan eTwinning etiketi alan bin 217 okul açıkladı. Türkiye’de 179 okul eTwinning okul etiketiyle ödüllendirildi ve Avrupa okulu olma yolundaki ilk adımını başarıyla tamamladı. Akyurt Kozayağı Ortaokulu ise Ankara’da “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Etwinning Avrupa Proje Okulu” olmaya hak kazanan 8 okul arasında yer aldı.

Ankara’da Avrupa Proje Okulu olmaya hak kazanan 8 okul arasında yer alan Kozayağı Ortaokulu, İngilizce Öğretmeni Sevinç Terzioğlu’nun proje ve etkinlik çalışmaları ile “Avrupa Kalite Etiketi” ödülüne de layık görüldü. Yürüttükleri başarılı proje çalışmalarıyla Etwinning okulu olmaya hak kazanan Kozayağı Ortaokulu Avrupa Okulu olma yolunda ilk adımı da atmış oldu.

eTwinning Nedir?
eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

Bir e-Twinning Okulu statüsüne kavuşma konsepti, nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusudur. Bu bir yarışma değil, belli bir seviyeden daha ileri bir seviyeye ilerleme sürecidir.
Bu etiketi alan okullar:
*Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar.
*e-Twinning’in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning’in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklar.
Aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklar:
*Dijital uygulamalar
*e-Güvenlik uygulamaları
*Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar
*Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi
*Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi
*eTwinning Okul Etiketini, tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler.
*Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilecekler.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂