SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
Erkan Kömürcü
Erkan Kömürcü
kmrc.erkan@gmail.com
KÖY’DEN MAHALLEYE DERKEN, MAHALLE’DEN KÖYE GEÇSEK DAHA İYİ OLACAK…
 • 0
 • 19 Mayıs 2018 Cumartesi
 • +
 • -

Sevgili Okurlar önceki yazımda köylerin mahalle olması ile birlikte hayatımızda nelerin değiştiğinden kısaca bahsettim. İlk yazım olması sebebiyle de olumlu yönlerini bulup anlatmaya çalıştım. Fakat gazeteyi okuyanların haklı eleştirileriyle karşılaştım. Okuyucularımız köylerin mahalle olmasıyla birlikte;
-Okulların kapanmasından
-Hayvancılığın yasaklanmasından
-Kuyuların mühürlenmesinden
– Muhtardan alınacak bir evrak için bile Büyükşehir belediyesine kadar gitmek zorunda kalınmasından
-Mahalle olunmasına rağmen doğalgazın, otobüsün, metronun, parkın, pazarın, kaldırımın olmamasından
-Mahalle olunca köyün yaşanmaz hale geldiğinden, düzenlerinin bozulduğundan dert yandı.
Sen en iyisi bu sorunlarımızı güzelce yaz da belki yetkili birisi okur ve yeniden köy olur, huzur ve mutluluk içinde yaşarız dediler.
Büyükşehiri de hizmetini de istemiyoruz diyor vatandaşlarımız…
Hatta bazıları çok iddialı bu konuda. Bir referandum yapılsın %90’nın üzerinde yeniden köy olmak istediğimiz çıkar diyorlar.
Kısaca yasa ile mahalle olsak da ‘ne mahalle olabildik ne de olmak istiyoruz’ diyor vatandaş…Gerçekten de ‘köyü olmayan şehir, yaprağı olmayan ağaca benziyor’…

SEÇİMLER HAYIRLI OLSUN
Ülke olarak gündemimiz bir anda değişti. Seçim kararı alındı ve adaylar açıklandı. Bu duruma kimi baskın, kimi ise erken seçim diyor. Bence de çok aniden gelişen bu durum ‘baskın’ bir seçimdir.
İktidarın erken seçim için muhalefeti hazırlıksız yakaladığını düşünürken birden öyle gelişmeler yaşandı ki İNANAMADIK…
Önce İyi parti seçime giremeyecek derken CHP’li 15 milletvekili İyi Parti’ye geçerek İyi Parti’nin seçimlere girmesini sağladı. Sonra çatı adaydı derken muhalefette Millet İttifakı kuruldu. Grubu bulunmayıp seçime katılmak isteyen Cumhurbaşkanı adayları için 100.000 imza gerekiyordu ve Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu Ve Doğu Perinçek 5 gün içinde gerekli imzaları toplayarak adaylıklarını kesinleştirdiler. Vallahi bravo! Çok demokratik bir halkımız var. Dünyaya örnek olabilecek işleri yapmaya devam ediyoruz.
Adaylardan en büyük heyecanı da sayın Muharrem İnce yarattı. Kimse adaylığına ihtimal vermiyordu. (Ben hariç) Seçim kararı açıklanır açıklanmaz facebook hesabımdan Muharrem beyin aday olacağını ve seçileceğini paylaşmıştım. İsteyen bakabilir.

Mesele memleket meselesi olunca hayırlısını dilemekten başka seçeneğimiz yok. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olacak aday kimse o kazanır umarım.

CANLI YAYIN HAKKINDA
Sevgili okurlar hepinizin yakından takip ettiği gibi fuar alanının ilçemize yapılması ile ilgili bir canlı yayına katılmıştım. Geçenlerde yayınına konuk olduğumuz kanalın yöneticisi ile telefonda bir konuyu konuşurken yönetici arkadaşımız müsaitsen beraber bir yayın daha yapalım dedi. Müsaittim olur yapalım dedim. 16 nisanda canlı yayına konuk oldum. Akyurt belediye başkanımız Gültekin Ayantaş, Otonomi Başkanımız Aydın Erkoç, Kırıkkale Üniversitesi’nden hocamız Doç. Dr. Ertuğrul Karakaya Ve Ufuk Gazetesi imtiyaz sahibi Onur Kök de yayına bağlanarak Gayrimenkul Piyasası ve kuzey Ankara bölgemiz ile ilgili önemli bilgiler verdiler. Güzel bir program oldu bence. Programdan sonra tebrik eden herkes tebriğin yanına bir de eleştiri sıraladı. Kimi heyecanlı olduğumu, kimi değinilmesi gereken konulara değinmediğimi, kimisi de çok iddialı olduğumu söyledi. En sonunda dedim ki; Evet iddialıyım Önce HAKKA, Sonra HALKA güveniyorum. Dilimin döndüğünce yüreğimin yettiğince de bölgemizi savunacağım, koruyacağım. Sevgili Hemşerilerim Allah’a emanet olun sağlıcakla kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

 • YENİ
 • YORUM

Bölüyorum ama 1 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂