SİZ DE YAZIN...

Kesinleşen Akyurt Belediye Başkan Adayları

Kesinleşen Akyurt Belediye Başkan Adayları

Akyurt’ta Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi henüz adaylarını açıklamazken, belediye başkanlığı için yarışacak 3 isim kesinleşti. Bugün itibariyle açıklanacak isimlerle birlikte Akyurt’ta yerel seçimlerde 5 aday belediye başkanlığı için yarışacak. 

Yerel seçimlere yaklaşık 3 ay gibi kısa bir süre kaldı. 1 Ocak tarihinde AK Parti’nin Akyurt Belediye Başkan Adayı olarak Hilal Ayık açıklanırken, Akyurt’ta ittifak yapacak olan İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak adayı ise Selami Ünür olacak.

Saadet’te Aday Tanıtımı 6 Ocak’ta

Yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılacak olan Saadet Partisi’nde ise Akyurt Belediye Başkan Adaylığı için iki isim aday adaylığı müracaatında bulundu. Saadet Partisi’nde Yasin Çiftçi ve Orhan Özden Akyurt Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulunan isimlerden. Partinin Akyurt Belediye Başkan Adayı ise 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 13:30’da ilçe binasında gerçekleştirilecek olan program ile açıklanacak.

BBP’de Aday Çıkaracak

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici 2 Ocak Çarşamba Günü yapmış olduğu açıklamada; “Biz, Büyük Birlik Partisi olarak bütün seçim çevrelerinde kendi adımız, kendi amblemimiz ve kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Bütün teşkilatlarımız hazırlığını buna göre yapsın” ifadelerini kullanmıştı. Buna göre herhangi bir ittifaka dahil olmayan BBP Akyurt’ta da aday çıkararak seçim yarışına katılacak. Akyurt’ta birden fazla ismin aday adaylığı için başvuruda bulunduğu ve içlerinde sürpriz isimlerin de yer aldığı belirtiliyor. BBP, 19 Ocak tarihine kadar adayını açıklayarak Akyurt’ta seçim startını vermeye hazırlanıyor.

Bağımsız Aday Recep Kanbur

Diğer taraftan belediye başkanlığı yarışına bağımsız olarak katılacak olan Recep Kanbur seçim çalışmalarını sürdürüyor. Esnaf, ev ve mahalle ziyaretlerini sürdüren Kanbur, “Bugüne kadar partilerden seçmiş olduğumuz adaylar ilçemizin kalkınması adına başarılı olamadı. Belediye başkanının partili değil, bağımsız  ve herkese eşit mesafede olması gerekir” diyerek seçmenlerden oy istiyor.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂