SİZ DE YAZIN...

Kalaba Mahallesi’ne Kuran Kursu

Kalaba Mahallesi’ne Kuran Kursu

reklam

Kalaba Gençlik Derneği ve Kalaba Muhtarlığı’nın girişimleri ile inşaa edilecek olan Kalaba Kuran Kursu’nun temeli atıldı.

İLK DESTEK AKYURT BELEDİYESİ’NDEN
Akyurt Belediyesi’nin arazisini tahsis ettiği alanda Kuran Kursu’nun inşaasına da yine belediyenin desteği ile başlandı. Kuran Kursu’nun temeli belediyenin desteği ile atılırken, temel atma törenine Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Müftüsü Ahmet Sarıtaş, AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, belediye meclis üyeleri ve ilçe idare amirleri katılım gösterdi.

400 M2’LİK KAPALI ALAN
Akyurt Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık bir dönüm arazi üzerine kurulacak olan Kuran Kursu Binası iki katlı ve 400 m2’lik alana sahip olacak. Mahallelerine yapılacak olan Kuran Kursu Binası hakkında bilgi veren Kalaba Gençlik Derneği Başkanı ve Kalaba Muhtarı Veyis Türkcan, “Belediyemizin destekleri ile birlikte mahallemize Kuran Kursu inşaasına başladık. 400 m2’lik kapalı alana sahip olacak olan binada mescid, dersane, öğretmen odası, mutfak ve abdesthane yer alacak. Kuran Kursu binamız gerçekleştirilen bağışlar ile birlikte inşaa edilecektir. Kısa sürede tamamlanabilmesi için ilçe halkımızın desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Türkcan, “Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt Kaymakamı Osman Altın ve kurum amirlerine teşekkür ederim” dedi.

Akyurt Kaymakamı Osman Altın da Kuran Kursu için her türlü destekle mahalle sakinlerinin yanlarında olacaklarını ifade etti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM