SİZ DE YAZIN...

İşte AK Parti’nin Aday Adayları

İşte AK Parti’nin Aday Adayları

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı için başvurular bugün saat 17:00’da sona eriyor. Dün itibariyle 9 isim Akyurt Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.

AK Parti’de 12 Kasım 2018 Pazartesi günü bitecek olan 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştı. Aday adaylığında başvurular bugün sona erecek. Dün itibariyle Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuranlar arasında ise şu isimler yer aldı;
1- Abdullah Emin Tekin
2- Fethi Avcı
3- İrfan Yurtdoğan
4- Satılmış Gürbüz
5- Ercan Alptekin
6- Seyhan Bağcı
7- Oktay Bağcı
8- Nusret Şimşek
9- Dursun İlgün

Aday adaylığı başvurusunda bulunanların yanı sıra Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve AK Parti İlçe Başkanı Kadir Gürbüz de doğal aday adayı olarak değerlendiriliyor. Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı da dahil edildiğinde Akyurt’ta aday adayı 11 sayısına ulaşıyor.

ÜÇ DÖNEM KURALI
AK Parti’de uygulanacak olan 3 dönem kuralına ilişkin son açıklama ise AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş “Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂