SİZ DE YAZIN...

İşte Adaylık Kriterleri

İşte Adaylık Kriterleri

AK Parti Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yaklaşan yerel seçimler öncesi ‘belediye başkan adaylarında aradıkları kriterleri’ açıkladı.

SADECE ANKETLER YETMEYECEK

“Şehirlerin analizlerini yapıyoruz. ‘Burada en çok oy alacak kim’ arayışımız yok. Çünkü en çok oy alacak her zaman milletin ihtiyaçlarını en çok karşılayan olmayabilir. Aday adayları için anketlerde birinci çıkmak yetmeyecek. Bir medeniyet tasavvuru ortaya koyamıyorsanız, Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan bir vizyonunuz yoksa, siz yeterli değilsiniz demektir.”

EN ÖNEMLİSİ SOKAĞIN NABZI

“Şu anda 12 kişilik çok deneyimli aralarında Konya, Malatya, Fatih eski belediye başkanlarımızın da bulunduğu bir ekip sahada. Kendilerine bağlı bulunan bölgelerdeki illere gidiyorlar. Sokağın nabzını en iyi şekilde tutuyorlar, en önemli kriter bu. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, eldekiler örtüşüyorsa o başkanla ‘devam’ deriz, değilse ‘bir dakika arkadaş’ deriz.”

25 ilçenin 21’i AK Parti’de

Başkent Ankara’da, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra 25 ilçe belediyesinin 21’i, AK Parti’li belediyeler tarafından yönetiliyor.

Hürriyet Gazetesi’nden Deniz Gürel bugünkü köşe yazısın’da “İşte adaylık kriterleri” başlığı ile AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin görüşlerine yer verdi.

Gürel yazısında şu ifadeleri kullandı:  “Özhaseki’ye “Adaylık kriterleriniz neler?” diye sordum, işte yanıtı:
* Şehirlerin analizlerini yapıyoruz. Bu yeni bir durum, tüm partileri için yeni bir şey. Burada en çok oy alacak kim arayışımız yok. Çünkü en çok oy alacak her zaman milletin ihtiyaçlarını en çok karşılayan olmayabilir. O zaman milleti kandırmış oluruz. Milletimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılarken şehrine her anlamda yön verebilecek adaylarımız olacak.
* Bütün şehirlerin avantaj ve dezavantajlarını ortaya koyduğumuz raporlar hazırlanıyor. O şehirlerin hangi noktalara gelmesi gerekiyor, araştırıyoruz. Sonrasında da bu şehirleri bu noktaya hangi aday getirebilir ona bakacağız. Ehliyetli, liyakatli şehri ileriye taşıyacak kişiyi arayacağız. Yani şehre göre adam arıyoruz resmen.
* Aday adayı için anketlerde birinci çıkmak yetmeyecek. Bir medeniyet tasavvuru ortaya koyamıyorsanız Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan bir vizyonunuz yoksa siz yeterli değilsiniz demektir.”

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂