SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
Erkan Kömürcü
Erkan Kömürcü
kmrc.erkan@gmail.com
HAYAT; SEVGİ, SAĞLIK, HUZUR
 • 0
 • 27 Aralık 2018 Perşembe
 • +
 • -

Sevgili Okurlar, yaşam telaşı içerisinde günlerimiz geçerken, yaşamın temelini oluşturan sevgiyi,sağlığı ve huzurun önemini unutuyoruz. İnsan hayatında neyi düşünür, izler, okursa ona göre yoğunlaşır, bende bu haftaki yazımda sizleri hayatımızın temelini oluşturan bu güzel konulara yoğunlaştırmak istedim. Sevgi diyoruz ama nedir sevgi? Nerede bulunur diye sorup düşünmemiz gerekiyor.

Aradığımız şey aslında çok uzaklarda değil. Sevgi onu düşündüğümüz istediğimiz anda yanı başımızda. Öyle ki sevgiyi düşünen sevmek sevilmek isteyen her insan neye bakarsa neyi görürse onu sevmeye başlar. Taşa bakınca taşı, çiçeğe bakınca çiçeği,suya bakınca suyu saatlerce günlerce düşünüp sevebilir. Sağlık nasıldır,nerede bulunur dediğimiz anda oda uzaklarda değil,yanı başımızdadır.

Tüm doktorların, sağlık uzmanlarının yiyecekler, içecekler konusunda farklı görüşleri olsa da, hepsinin hem fikir olduğu bir besin var ki tartışmaya gerek yok. Bu besin gülmektir, hayatımızdan stresi çıkartıp,gülmek gülümsemek çok önemli ve yaşam için gereklidir. Şimdi gelelim huzura diyeceksiniz ki sevgiyi anladık tamam,sağlığı da anladık oda tamam diyeceksiniz. Peki bu huzuru nerede bulacağız derseniz,işte şimdi çok önemli bu soruya cevap vermek istiyorum.

Eğer hayatınızda yeterince sevgi varsa, stresi de hayatınızdan çıkartıp gülmeye, gülümsemeye başladıysanız,huzur işte tamda budur. Sevgi ve sağlık bir arada olunca o mükemmel uyumun adına da, huzur deniyor. Yazımı okuyan yüreğinden insanlara, hayvanlara, doğaya sevgi besleyen,iyi niyetle düşünen herkese sağlıklı,mutlu ve huzurlu bir yeni yıl diliyorum. Yüce Allah’ım herkese sevgi, sağlık, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeyi nasip etsin.

SİYASETE VE POLİTİKAYA DAİR BİR KAÇ KISA SÖZ
Malumunuz yerel seçimler çok yaklaştı, adaylar açıklanmaya başlandı. Yalnız önceki seçimlerin dışında özel bir durum var bu seçimde siyasi partiler ittifak yaparak adayları belirliyor. Bu durumun sonuçlarını 31 Mart akşamı hep beraber göreceğiz.

Bakalım yapılan bu ittifaklar, ortak adayların eksisi, artısı ne olacak hep beraber göreceğiz. İşin aslına bakarsanız bu ittifaklar sistemin (seçim sistemi) adaletsizliğinden yapılmak zorunda kalıyor, yapılması gereken ittifak değil sistem değişikliğiydi. Neden bahsetmek istediğimi kısaca açıklayayım; Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş yaptık. Artık seçilecek olan Cumhurbaşkanı’nın en az %50+1 oy alması gerekiyor.

İlk turdaki seçimlerde bu oyu alan olmaz ise seçim ikinci tura kalıyor,yerel seçimleri de bu şekilde yapmak gerekiyor. Tüm partiler ve bağımsız adaylar seçime girmeli,bu adaylar içerisinden %50+1 oy alan olmazsa seçim ikinci tura kalmalı ve halkın salt çoğunluğunun oyunu alan kişi belediye başkanı olmalıdır.İnşallah önümüzdeki seçimlerde böyle bir sistemle bol adayla seçimler yapılır ve vatandaşın hür iradesi sonuca yansımış olur.

Ayrıca bir sonraki seçimlere her isteyenin aday olabileceği değil yeterlilik sınavı yapılıp,görevlerini ve yetkilerini bilen kişilerin aday olabileceği bir sistem ile seçimlerin yapılmasını da gönülden arzu ederim. Halkımızın geleceğine yön veren yöneticilerin işin ehli olması şart ,görüş ve siyasi ayırımı daha sonra yaparız. Seçimlere dair son sözüm inşallah iyi niyetli ve hayırlı işler yapacak yöneticiler seçilir ve inşallah kul hakkına göz diken,haram yemek için bu göreve gelmek isteyenler seçilemez,helak olurlar!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

 • YENİ
 • YORUM

Bölüyorum ama 1 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂