Geçmişten günümüze Akyurt'ta seçimler - 1 | Ufuk Gazetesi
SİZ DE YAZIN...

Geçmişten günümüze Akyurt’ta seçimler – 1

Geçmişten günümüze Akyurt’ta seçimler – 1

Mart 2009 seçimlerine kısa bir bakış

Mart 2009 yerel seçimlerinde AKP’den Gültekin Ayantaş, MHP’den Fedai Yağcı, CHP’den Ergül Er, Bağımsız olarak ise Ufuk Kök Akyurt Belediye Başkanlığı’na aday olmuştu. 2009 seçimlerinde adaylar neler söyledi? 2009 yerel seçimleri kısa bir bakış… Adaylar neler söyledi, seçime nasıl hazırlandılar…

YAĞCI: VATANDAŞA ZULUM ETTİN
12.01.2009-MHP SEÇİM BÜROSU AÇILIŞI
2009 yerel seçimlerinin ilk mitingi MHP tarafından gerçekleştirildi. Seçim bürosunun açılışında konuşan Fedai Yağcı, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a “Hizmet Anlayışın bu mu?” diyerek seslendi.

“VATANDAŞA ZULUM ETTİN”
Yağcı “Burası iş ve işçi bulma kurumumu diyerek seçimlerden önce desteklerini aldığın insanları kapıdan kovdun, vatandaşa hizmet anlayışın bu mu? Ankara’ya giden halk otobüslerini küçülttün vatandaşın geliş gidişini zulüm ettin, herkese cehennem azabına çevirdin hizmetin bu mu? Suyun metreküpü benim zamanımda 30 metreküpe kadar 200 lira iken senin zamanında 10 metreküpe kadar 1.800 liradan veriliyor, senin hizmetin bu mu? Her yıl bordür taşı söküp ihale ile tekrar yaptırıyorsun, boş arazileri bordür taşlarına mezar yapıp gömüyorsun, hizmetin bu mu?” dedi.

KÖK: GÜÇLÜNÜN DEĞİL, HALKIN YANINDA YER ALACAĞIM
11 Mart 2009 – “GÜÇLER DENGESİ BOZULMALI”
Halkın siyasetin içerisinde yer alması gerektiğini söyleyen Akyurt Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ufuk Kök, seçim sürecinin ilkesiz ve hedefsiz bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Adaylığının bu süreci değiştirmek ve halkın siyasette yer alması adına önemli olduğunu belirten Kök şöyle konuştu: “Çeşitli güçlerin dengelerini bozmak, halkın inisiyatif almasını sağlamak ve bu anlamda birliktelik kurabilmek için aday oldum. Akyurt, değişmek zorunda, birlikte değiştirmek zorundayız.

“TAVİZ VERMEYİZ”
Alışılmışın dışında farklı bir seçim çalışması yürütüyoruz, bu süreçte siyasal anlamda düşüncelerimizi halkımız ile paylaşacağız. Önemli olan belirli bir eksende yürüyen güç dengelerini aşmak ve halkımızla birlikte hareket etmektir. Onun için güçlünün değil, haklının ve halkın yanındayım. Hiçbir şekilde doğru olarak gördüğümüz ve dile getirdiğimiz sözlerden asla taviz vermeyeceğiz, kolaycılığa kaçmayacağız” dedi.
Kök, “Ticaretle siyaseti ayıramayanlara, dini kullananlara, halkımızı sadakaya alıştırmak isteyenlere, halkı yoksullaştıranlara, gençlerimizi geleceksiz ve umutsuz bırakanlara, sahte kahramanlara 29 Mart’ta cevap verelim” dedi.

ER: 3’LÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN SLOGANI DEĞİŞECEK
11 Mart 2009- CHP Akyurt Belediye Başkan Adayı Ergül Er ile röportajdan: “Gençlerin kendilerini yetiştirmeleri gerekir. Yapılan yatırımların dışında maddi imkansızlık nedeniyle okumayan öğrenci kalmayacak. Halk ailemle gidebileceğim yer yok diyor. Karayalçın ile birlikte Akyurt’ta bir kültür parkı oluşturacağız, spor salonu, kafeleri, toplantı, tiyatro ve sinema salonlarının yer aldığı bu merkezimizle sosyal hayatı canlandırmak adına önemli bir adım atmış olacağız. Büyükşehir’in tüm birimleri bu Kültür Merkezi’nde yer alacak, hiç kimse örneğin ASKİ yada EGO ile ilgili işlemleri için Akyurt dışına çıkmak zorunda kalmayacak. Halk imar çalışmalarından şikayetçi, imar çalışmalarını vatandaş bilecek, herkesin hakkı neyse ona göre davranılacak. Son olarak şunu belirteyim, Büyükşehir’de Karayalçın, Akyurt’ta da biz seçimi kazanacağız, önümüzdeki genel seçimlerde de halkımızı bir felakete doğru sürükleyen AKP hükümeti son bulacak. Evet, 3’lü olacak güçlü olacak ama, bu slogan bugün ki anlamını yitirecek.”

AYANTAŞ: “FUAR ALANI DAHA YENİ PROJELENDİRİLDİ”
“FUAR ALANINI BİZ YAPTIK” – 21 OCAK 2009 – Yağcı’nın Fuar Alanı projesini kendilerinin yaptığı yönündeki iddiasını yanıtlayan Ayantaş; “Fuar alanı daha yeni projelendirildi. Fuar Alanı’nın kurulması için Akyurt Belediyesi’nin de ortak olduğu bir şirket 2009 yılında kurulacak ve projenin çalışmalarına başlanmıştır” diye konuştu. Yağcı’nın belediye Başkanlığı yaptığı 4 dönem boyunca ilçeye hizmet getiremediğini ve hiçbir proje üretemediğini belirten Ayantaş, “Henüz proje aşamasında olan Fuar Alanını sahiplenmesini ise halkımızın takdirine bırakıyoruz. Belediye Başkanlığı yaptığı 4 dönem boyunca neden bu projeyi hayata geçiremedi, bunu sormak gerekiyor” ifadesini kullandı.
Vatandaşı kapıdan kovduğu yönündeki eleştirileri gülünç bulduğunu belirten Ayantaş, “Bizim kapımızın her zaman açık olduğunu halkımız Yağcı’dan daha iyi biliyor,” dedi.

Content Protection by DMCA.com
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2009 akyurt yerel seçim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2019-06-14 12:55:50
hakan bobobur: allah rahmet eylesin
2019-06-11 20:30:01
2019-06-11 20:29:35

Bölüyorum ama 1 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂