SİZ DE YAZIN...

“Fuar Alanı Akyurt’ta Kalsın” İmza Kampanyası

“Fuar Alanı Akyurt’ta Kalsın” İmza Kampanyası

Akyurt, Çubuk, Pursaklar ve Saray’da “Fuar Akyurt’ta Kalsın” imza kampanyası başlatıldı.

Akyurt, Çubuk ve Pursaklar halkı Fuar Alanı’nın Akyurt’ta kalması için adeta seferber oldu. Dün esnaf ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen toplantıların ardından bugün de “Fuar Akyurt’ta Kalsın” imza kampanyası başlatıldı. Akyurt’ta Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen imza kampanyasına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. İmza kampanyası devam ediyor. 

“BÖLGE HALKI İÇİN SON DERECE YIKICI OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazılan dilekçede “Yapılması planlanan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin Akyurt toprakları içinde kalan, havalimanına sadece 5 km. mesefade bir noktada, protokol yoluna çok yakın bir mesafede, dünyadaki diğer uluslararası fuar standartlara uyacak nitelikte bir bölge olan Akyurt bölgesindeydi.

Daha önce temeli dahi atıldığı halde yarım bırakılan, hatta kaç kez ihalesi için tarih verilen proje bir türlü hayata geçirilememişti.

Sn.Melih Gökçek’in istifası sonrası ise en son yeni Başkanımız Sn.Mustafa Tuna tarafından 27 Kasım tarihinde ihalesinin yapılacağı dillendirilmiş ve bölge halkı tarafından büyük bir sevinç ile karşılanmıştı.

Zaten bölgeye bugüne kadar çok kısıtlı yatırımlar yapılmış olup, kamu yatırımlarından hakettiği payı alamayan bölgemiz oldukça geri kalmış bulunmaktadır.

Kamu yatırımı olmayan bölge ise özel sektörün ilgisini de çekemediğinden anlamsız bir kısır döngüye sebebiyet vermektedir.

Bu kısır döngüyü kırabilecek ölçekli ilk yatırım olan Akyurt fuar alanı projesini sabırsızlıkla bekleyen bölge insanımız için yaşanan belirsizlik son derece yıkıcı olmuştur.

Bu değişikliğin bir yanlış anlaşılmadan ibaret olacağını ümit ederek, bununla ilgili bölge halkı olan bizlere bilgi verilmesini, Yüksek müsaadelerinize en derin saygılarımızla arz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Selamlar akyurt cubuk pursaklar kalecik sarah emegi gecen tum vatandaslardan allah razi olsun bolgemiz icin vatandaslardan buyuk desteklerini esirgemiyorlar tesekkurler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂