SİZ DE YAZIN...

Duba ve Bayraklar Toplanıyor

Duba ve Bayraklar Toplanıyor

Akyurt Belediyesi tarafından dün gece yarısı ilçe genelinde işyerlerin önünde yer alan duba ve yelken bayraklar toplandı. Esnaflar bu duruma tepki gösterirken, Akyurt Belediye Zabıta Müdürü Fatih Mercan, Kabahatlar Kanununa göre kaldırım ve yol işgalinin cezai işlem gerektirdiğini ifade etti.

YOĞUN ŞİKAYET ÜZERİNE
Akyurt İlçesi’nde dün gece tüm cadde ve sokaklarda yer alan duba, yelken bayrak ve diğer reklam materyalleri Akyurt Belediyesi zabıta ekiplerince toplandı. Bu tür reklam araçlarını gündüz yerleştirenler için ise uygulama devam ediyor ve zabıta ekipleri tarafından toplanmaya devam ediliyor.

Sabah iş yerini açan bir çok esnaf duba ve yelken bayraklarının yerinde olmaması nedeniyle hırsızlıktan şüphelendi ancak gerçek bir süre sonra ortaya çıktı. Akyurt Belediyesi Zabıta Müdürü Fatih Mercan kaldırım işgaline yönelik olarak yoğun şikayetler bulunduğunu belirterek “Kabahatler Kanunu” gereğince uygulamanın yürütüldüğünü dile getirdi.

Mercan, “Kabahatler Kanununa göre kamusal alanlar olan kaldırımlarda ve yol kenarlarında duba, bayrak ve diğer reklam materyallerinin bulundurulması suç teşkil ediyor. Bu tür eşyaların bulundurulması halinde 6 bin 900 TL tutarında cezai işlem uygulanması gerekiyor. Hiçbir esnafımıza cezai işlem uygulamadık. ” dedi. Mercan, kişi ayrımı gözetmeksizin çevre kirliliği, kaldırım ve yol işgaline neden olan eşyaların toplandığını belirterek gündüz yerleştirenlere de uygulama hakkında bilgi verildiğini ve toplanmaya devam edildiğini belirtti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Bölüyorum ama 2 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂