SİZ DE YAZIN...

“Cumhurbaşkanlığı Müdahale Etmeli”

“Cumhurbaşkanlığı Müdahale Etmeli”

AKSİAD (Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı Ali Tekin Çelik, fuar alanı tartışmalarının Cumhurbaşkanlığı makamından gelecek bir müdahale ile son verilmesi gerektiğini söyledi.

“Yılan hikâyesinden, Yalan hikayesine”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in TOBB, Ankara Ticaret Borsası ve ASO’nun yapım sözleşmesine imza atmadığını ifade ederek “Yan çizdiler” açıklamasının ardından ASO Başkanı Nurettin Özdebir “İhaleyi yaptık, Sayın Başkanın bu çıkışına bir anlam veremedim” yanıtını vermişti.

Gökçek ve Özdebir’in ardından Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneğinden de yaşanan bu tartışmalar üzerine bir açıklama geldi. AKSİAD Başkanı Çelik “yılan hikayesinden yalan hikayesine dönüştü” diyerek projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Çelik ” 2009 yılından bu yana Ankara Akyurt’ta yapılması planlanan fuar alanı bu güne kadar bir türlü hayata geçirilememiştir. Geçtiğimiz günlerde TOBB, ATB, ASO ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda; proje ortağı her kuruluş, projenin aksamasının sorumluluğunu bir başka kuruluşa havale ederek, kendisini sorumluluktan kurtarmaya çalışmaktadır. 2009 yılından bugüne geçen sürede “yılan hikâyesinden, yalan hikayesine” dönüşen fuar alanı projesi bir türlü sonuca ulaşamadı. Seçim propagandası olmaktan öteye gidemeyen, sürekli yaptık, yapıyoruz, başladık, başlıyoruz diye vaatler üzerinden devam eden bir sürece dönüştü. Her fırsatta gündeme getirilmesine rağmen, bir arpa boyu yol alınabilmiş değildir.” ifadelerini kullandı.

“Suçlu ilan etme çabaları başladı”

Başkalarını suçlu ilan etme çabalarının başladığını dile getiren Çelik, temel atma töreninin göstermelik bir organizasyon algısı yarattığını dile getirdi. Çelik şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz yıl atılan temellerden sonra hiç bir ilerleme kaydedilememiş olması, kamuoyunda, temel atma töreninin göstermelik bir organizasyon olduğu algısını yaratmıştır. Sonrasında ise kurumlar arasında çıkan anlaşmazlıklar da bize bunu kanıtlar niteliktedir. Şimdi de konuya dâhil olanlar tarafından “Ben imza attım, diğeri atmadı” şeklinde yapılan açıklamalar ile sorumluluğu üzerinden atıp başkalarını suçlu ilan etme çabaları başlamıştır.

Durum böyleyken; Ankara halkı, yıllardır sadece sözde kalan ve hayata geçirilmeyen bu proje hakkında yapılan açıklamaların inandırıcılığından şüphe duymaya başlamıştır. Bunda da haksız olduklarını söyleyemeyiz. Yıllardır kurgulanan projenin, bir hayale doğru yol almasını en başta biz Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği ve Akyurtlular olmak üzere, üzülerek takip ediyoruz. Tıpkı 2011 yılında yapılan Almanya Hannover CEBİT Fuarı’nda, Türkiye’nin ortak ülke olduğu gibi neden Akyurt Fuar Alanı’nda da Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri ile ortak fuarlar düzenlenmesin?

“Cumhurbaşkanlığı makamından gelecek müdahale ile son verilmeli”

Sayın Cumhurbaşkanımızın, başbakanlığı döneminde Almanya’da ortak açılışı yapılan CEBİT Fuarı gibi fuarların Akyurt’ta da Almanya gibi bir ortak girişim dahilinde olmasını umut ediyoruz. Bu şekilde ortak proje sürdürülebilir ve nihayete erebilir.

AKSİAD olarak beklentimiz, Akyurt’a ve Ankara’ya büyük bir atılım sağlayabilecek böylesine önemli bir projenin hayata geçirilmesini sağlayacak bir çözüm bulunmasıdır. Biliyoruz ki, sadece hayal kurarak hiç bir yatırım gerçekleşemez, adım atmak ve ilerlemek zaruridir. Proje ortakları arasındaki bu anlaşmazlıklara, özellikle Cumhurbaşkanlığı makamından gelecek bir müdahale ile son verilmesini ve ivedi bir çözüm ile Türkiye’nin, Ankara’nın ve milletimizin kazanmasını temenni ediyoruz”

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı
2019-06-14 12:55:50
hakan bobobur: allah rahmet eylesin
2019-06-11 20:30:01
2019-06-11 20:29:35

Bölüyorum ama 1 dakikadır buradasın. Bir Like ile bizi Facebook’ta takip edebilirsin. 🙂