SİZ DE YAZIN...

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı İçin İmza Verme İşlemi Sürüyor

Cumhurbaşkanlığı Adaylığı İçin İmza Verme İşlemi Sürüyor

reklam

İlk kez 24 Haziran’da uygulanacak seçmenin cumhurbaşkanı adayı göstermesi işleminde üçüncü gün geride kaldı. Akyurt’ta Saadet Partisi ile İyi Parti, İlçe Seçim Kurulu’nun yer aldığı İlçe Kaymakamlığı önünde ise stand kurdu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adaylıklarına onay verilen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’ün 100 bin imza maratonu için belirlenen takvim yarılandı. İmza verme işlemi 4 Mayıs Cuma günü saat 08:00’da başladı ve 9 Mayıs günü saat 20:00’a kadar sürecek.

Akyurt Kaymakamlığı önünde imza verme işlemlerinin takibini yapan Saadet Partisi ve İyi Parti İlçe Teşkilatlarının da bekleyişi sürüyor. Dün itibariyle Akyurt’ta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için yaklaşık 120 kişi imza verirken, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise 180 imzaya ulaştı.

İlçe Kaymakamlığı önündeki imza standında gün boyu bulunan ve takibini yapan İyi Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür seçim süreci hakkında değerlendirmede bulundu. Ünür, “Demokrasinin kurum ve kurallarıyla yerleşmesi, güçlü parlemento düzeninin yeniden tesisi, Atatürk İlke ve İnkilapları ile Cumhuriyet kazanımlarının muhafazası için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması için çalışıyoruz. Saygıdeğer Akyurt İlçe Halkını da 9 Mayıs 2018 Çarşamba Günü Saat: 20:00’ye kadar Akyurt Kaymakamlığı önündeki standımıza imza vermek için bekliyoruz” dedi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM