SİZ DE YAZIN...

Çubuk Canlı Hayvan Pazarında sona gelindi

Çubuk Canlı Hayvan Pazarında sona gelindi

reklam

Çubuk-Şabanözü Kara Yolu üzerinde yapımı devam eden Çubuk Canlı Hayvan Pazarındaki inşaat çalışmalarında sona gelindi.
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk Canlı Hayvan Pazarı’nın Tarıma Dayalı İhtisas Organize Hayvancılık Bölgesi’nde günün koşullarına uygun şekilde yapıldığını ifade etti.
Başkan Acehan, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:
“İlçemiz, belediyemiz ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle bölgenin en büyük canlı hayvan pazarına en kısa zamanda kavuşuyor. Toplam maliyeti yaklaşık 10 milyon TL olan yaklaşık 35 bin metrekare alana yapılan Canlı Hayvan Pazarında 80 ve 144 metrekare olmak üzere toplam 224 metrekare iki hizmet binası, zabıta, memur, veteriner hekim ve arşiv odaları ile yönetim merkezi, personel odaları, soyunma odaları, mutfak, tuvalet ve duş alanları yer alıyor. 4 bin 386 metrekaresinin üstü kapalı, 3 bin 60 metrekaresinin üstü açık olmak üzere toplam 7 bin 446 metrekare padok alanı yer alıyor. 400 metrekare olarak önerilen sosyal tesis ve borsa binasında, borsa seans salonu, konaklama odaları, lokanta, çay salonu ve benzeri kullanımlar bulunacak.”
Proje kapsamında bölgede araç yıkama, gübre toplama, saman ve yem satış yerleri de olacağını belirten Başkan Acehan, “Günlük 800 büyükbaş, bin 200 adet küçükbaş hayvan kapasiteli olacak Canlı Hayvan Pazarı, 50 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar bulunacak. Ayrıca ayrı ayrı 40 kamyonun ve 40 otomobilinde park edebileceği geniş park alanları da olacak. İnşaat aşamasında sona gelindi. İnşallah en kısa zamanda faaliyete geçilecek” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM